Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu traktora foton 254. W polsce jego cena oscyluje w okolicach 40000 zł.
Produkowany w chinach, na allibabie jest tego mnóstwo

http://www.alibaba.com/trade/search?fsb=y&IndexArea=product_en&CatId=&SearchText=Foton+254

Czy ktoś korzystał z tego portalu przy zakupie tego typu rzeczy w ilości detalicznej? Czy płatność kartą kredytową (chargeback) jest wystarczającym zabezpieczeniem? Jak wygląda transport, póki co wiem że potrzebny jest kontener 20 za około 900$? Cło na ciągniki to 16%, czy czekają mnie jeszcze inne opłaty? Warto czy iść do janusza, który to przeszedł i zapłacić 40k?

#alliexpress #traktorboners
  • 12
via Android
  • 0
@hannahalla cena, jedyny cel to praca na działce wokół domu, dużo trawy, trochę grządek z warzywami na własny użytek i kostka do odśnieżenia. Całość 2ha, plastikowa kosiarka z obi czy innego leroya to za mało, poza tym jest już cały osprzęt dla normalnego traktora bo poprzednii 30 letni rosyjski noname pojechał na złom.
via Android
  • 0
@gasnik a to nie jest mniej wiecej tak jak z allegro? Mam jakiś wpływ na proces pakowania? Póki co kupowałem kilka drobiazgów na allieexpress i poza kliknięciem kup teraz i podaniem adresu nie miałem wogóle kontaktu ze sprzedającym, tu kontakt będzie miał miejsce zapewne ale pewnie też nie wielki, a zakładam że to sprzedający ogarnia kontener.
via Android
  • 0
@hannahalla strasznie nie lubię używanych rzeczy, nie czuję satysfakcji z wydanych pieniędzy :< wiem że to lepsze rozwiązanie, ale wolę zapłacić kilka razy więcej wiedząc że to nówka
strasznie nie lubię używanych rzeczy, nie czuję satysfakcji z wydanych pieniędzy :< wiem że to lepsze rozwiązanie, ale wolę zapłacić kilka razy więcej wiedząc że to nówka


@Thebre: no pewnie... lepiej kupic nowe chinskie gowno niz uzywany, ale normalny sprzet...
Skoro mowisz, ze wolisz zaplacic zawsze kilka razy wiecej to doloz i kup markowy ;p
@archaaniol dla tak sporadycznego użytku chińskie pochodzenie jest w sam raz. Wbrew pozorą często da się go spotkać w użytku komunalnym z napisem eurotrack. Rynek 25hp jest strasznie mały, a taką mam kosiarkę młotkową z minimum 25 hp.