Wpis z mikrobloga

@AlcoMatt: w grę wchodzi tylko i wyłącznie wysyłka z Europy, muszę mieć pewność otrzymania ekranu (taki który zamówiłem) w przeciągu 2 tygodni maksymalnie. Możesz mi pokrótce opisać charakterystyki THT, OLED oraz LCD/LED? W sumie interesuje mnie przede wszytkim koszt zakupu oraz pobór mocy
  • Odpowiedz
@NiedzielnyMirek: Trudno mi się na ich temat wypowiedzieć aczkolwiek LCD raczej słabo wypadnie w porównaniu z oled w kwesti ostrości wyświetlanych informacji, szczególnie przy jasnym świetle. Jest to spowodowane tym że wyświetlacze oled są zbudowane z malutkich diod led które emitują światło zaś lcd zmienia polaryzacje światła (kryształy pod wpływem prądu) i zmienia jakby kolor, nie emituje światła. Raczej LCD będzie pobierał znacznie mniej energii.
  • Odpowiedz
@AlcoMatt: LCD pobiera więcej energii niż oled. Jest to spowodowane m.in. tym, że przy wyświetlaniu czerni oledy po prostu wyłączają część diod (tam gdzie ma być czarno). LCD będzie świecił przez cały czas. Podobne zjawisko było m.in. w telewizorach plazmowych.
  • Odpowiedz