Wpis z mikrobloga

1. odcinek serialu aktorskiego Death Note w jednej klatce ^^'

Świetna komedia, polecam! Całkowicie niewiarygodne, teatralne aktorstwo. Masa powrzucanych tandetnych, wielokrotnie używanych klisz z japońskich dram (m.in. śmierć mamuśki, odrażająco zachowujący się i kiczowato ubrany z włosami na żelu chuligan). Nawet gorzej wyglądające CGI Ryuka. Awans Misa Amane z gotki do zwykłej kolorowej popularnej piosenkarki pop... tak popularnej, że występuje na obskurnych koncertach, gdzie jej widownie stanowi... i stanowią... ^^'

Ogólnie chyba miała to być alternatywna realistyczniejsza historia w stylu "co by było, gdyby Light był mięczakiem, ofermą" np. aby przetłumaczyć reguły notesu śmierci główny bohater potrzebuje słownika angielsko-japońskiego. Problem w tym, że japońscy filmowcy telewizyjni przy animatorach to miernoty, czasami nawet gorsi od producentów Klanu czy Barwy Szczęścia. Nic dziwnego, że poza Japonią ludzie głównie są zainteresowani anime, a nie tymi potworkami, zajmującymi prime time w tv.

I tak ogólnie to założenie "odzdolnienia" postaci podobałoby mi, gdyby nie momentami idiotyczna gra aktorska grającego główną rolę, a także fakt, że mimo mniejszej doskonałości protagonisty wpada na te same pomysły, co oryginał ^^' Są interesujące pomysły, jak trzęsąca się ręka podczas pisania, ale pokazana w tak niesubtelny sposób, że wygląda to kiczowato. Drugą zaletą jest Ryuk - pomijając słabe "efekty specjalnie" podoba mi się, jak bardzo ironizujący jest w tej wersji i jak podpuszcza protagonistę np. szantażując go oddaniem zeszytu innej niezbyt pozytywnej osobie.

Ogólnie - kolejny serial dla japońskich nastolatek zrobiony z pięknymi chłoptasiami. Wiedziałem, że tak się skończy, ale zabawnie było zobaczyć ^^'

#drama #deathnote #anime #manga #aktorskieanime
Pobierz 80sLove - 1. odcinek serialu aktorskiego Death Note w jednej klatce ^^'

Świetna ko...
źródło: comment_3xnxH0YwoKRuJAfwFqKsNp0XOlQ99cuw.jpg
  • 2