Wpis z mikrobloga

Mireczki, trenował lub trenuje ktoś z Was #kravmaga w #warszawa? Od września chcę się zapisać i potrzebuję pomocy w wyborze szkoły :)
Na razie wybór padł na tę tutaj http://krav-maga.pl/ ze względu na to, że miałbym na miejsce 3 minuty marszem. Ktoś jakieś doświadczenie z nimi ma?
  • 16
  • Odpowiedz
@3nriqu3: Dzięki za informację! :)
@Gwiazdorz: Od jakiegoś czasu nastawiam się na krav magę, ale też nie wykluczam jeszcze zmiany. Chwilowo po prostu chcę się poruszać regularnie, przy okazji ćwicząc coś, mi się może w życiu przydać. Żeby w razie awarii nie rzucać rywalowi kluski w twarz :)
  • Odpowiedz
@Glober: Trenowałem długo, poczynając od "karate" w podstawówce. Polecam sambo, tylko nie wiem, czy jest jakaś szkoła w Warszawie. Ale oglądnij na YT filmiki z "sambo bojowe" (albo combat sambo).
  • Odpowiedz
@Glober: Jeśli się nie mylę teraz są jakieś wakacyjne treningi, a ogólnie zajęcia zaczynają się od września. Nie mogę się doczekać, bo ze względu na duże zamieszanie miałem 2 lata przerwy i nie mam już wcale formy, ale po pół roku ćwiczeń czułem się już jak młody bóg. A i trochę umiejętności zdobyłem, zwiększyła się pewność siebie i poznałem fantastycznych ludzi.
  • Odpowiedz
@Gwiazdorz: nawet ciekawie to wygląda, ale jako zupełny żółtodziób w sztukach walki chciałbym chyba jednak zacząć od krav magi. Z pewnością łatwiej zacząć ze względu na dostępność grup :)

@3nriqu3: I właśnie na takie "profity" liczę z treningów + wiadomo, wyrobienie sylwetki (która pozostawia sporo do życzenia ;)). Wakacyjne treningi i owszem, są, ale w tej chwili leczą zapalenia nerwu łokciowego, co uniemożliwia mi nawet dźwiganie czegokolwiek jedną ręką, że
  • Odpowiedz
@Glober: Ale generalnie wiedz, że jak nie masz przeciwnika w zasięgu ręki, a ten ma np. pistolet, to lepiej "wyskoczyć z kasy" niż zgrywać kozaka, bo znam przypadki, różne, nie chce mi się rozpisywać, ale to samo, jak będzie ich np. trzech. To nie podskoczysz w żaden sposób.
  • Odpowiedz
@Gwiazdorz:

I zasada: Unikaj miejsc i sytuacji niebezpiecznych.

II zasada: Jeżeli znajdziesz się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji, to oddal się z tego miejsca jak najszybciej.

III zasada: Jeżeli znajdziesz się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji i nie możesz się z niej oddalić, to walcz używając wszelkich dostępnych przedmiotów, które mogą Ci pomóc.

IV zasada: Jeżeli znalazłeś się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji, nie możesz się oddalić i w zasięgu nie
  • Odpowiedz
@3nriqu3: Są zloty osób ćwiczących krav magę? :)

@Gwiazdorz: Wiadomo. To mi też znajomy ćwiczący krav magę mówił, że wpajano im, żeby w razie problemów zawsze starali się złagodzić konflikt, a dopiero jak się nie da, podejmowali walkę. Natomiast przy sprzęcie, nawet przy nożu, radzili w miarę możliwości oddalić się w szybkim tempie. Natomiast czasami jesteś w sytuacji i tak bez wyjścia - więc wtedy lepiej mieć pewne zachowania opanowane,
  • Odpowiedz
@Glober: Do tego jeszcze obozy treningowe nad polskim morzem w wakacje. Czyli od rana do popołudnia wycisk a wieczorem miła impreza w dobrym towarzystwie (nie byłem, ale miałem relacje z dobrego źródła).
  • Odpowiedz
@Glober: Przyjacielu, nie! W Warszawie jak już to tylko Krav Maga System. Treningi prowadzi tam Jacek Walczak, najwyższy stopień instruktorski w Polsce, jeden z najlepszych instruktorów na świecie, a przede wszystkim, co dla Ciebie najważniejsze - profesjonalista w nauczania krav maga w każdym calu.

Ja do Walczaka specjalnie na seminaria jeżdżę i na egzaminach mnie tylko egzaminuje i to dla mnie zawsze ogromna dawka wiedzy, a Ty możesz to mieć kilka
JanuszKarierowicz - @Glober: Przyjacielu, nie! W Warszawie jak już to tylko Krav Maga...
  • Odpowiedz
@JanuszKarierowicz: Huh, dobry jest, nie chciałbym mu podpaść kiedyś na mieście ;).
Ogólnie ok, tylko godziny treningów średnio mi pasują - dwa razy w tygodniu musiałbym jechać tam prosto z roboty, a niekoniecznie zawsze wychodzę punkt 17. Dobrze jednak, że mam blisko, więc jakoś pewnie dałoby się to pogodzić. Dzięki za polecenie!
  • Odpowiedz