Wpis z mikrobloga

Moja mama potrzebuje nowy telefon. Ma dzwonić, smsować i mieć aparat. Ma też sprawnie działać i być w miarę prosty w obsłudze, z baterią trzymającą jakiś rozsądny czas. Nie może też kosztować miljon cebuli. Biorąc te czynniki, wychodzi że najlepiej jakaś lumia, nie? Patrzyłem tak mniej więcej na 640, i pytanie: czy wersja lte oprócz lte i braku niepotrzebnego normalnym ludziom dualsim ma jeszcze coś usprawiedliwiającego wyższą cenę? A może polecicie jakiś inny model w podobnym przedziale cenowym?


#telefony #smartfon
ed: Nie chińskie cuda. Nawet te dobre.
  • 8
@mieffer: Gdzie droższa od L640, w takich samych cenach chodzą.
No i zużycie ekran ma mniejsze, bo oledowy jest, wytrzymałość baterii takie samo jest (~1 dzień 20 godzin).
Czemu ludzie patrzą tylko na pewność pojemność baterii, a nie na pobór prądu przez urządzenie ()
@Sihill_pl: ekranem się nie rozmawia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Weź pod uwagę, że rodzaj ekranu będzie miał znaczenie jak często na niego patrzysz, a jak ktoś włącza tylko żeby zadzwonić albo wysłać ze 2 sms, to raczej znikomy wpływ - a w środku mają praktycznie to samo.
Also, gdzie teraz się kupuje telefony firm które już ich nie robią? W jakichś sklepach z antykami, czy na straganie?
@Sihill_pl: Widzę twój argument i wiem o co ci chodzi. Tylko przy ekranie wyłączonym przez większość czasu, oszczędność vs większa bateria się wyrównuje.
Tak jak wspomniałem, ostatecznie wybór rozstrzygnie czynnik estetyczny :D