Wpis z mikrobloga

Byłem w #biedronka i kupiłem z ciekawości #piwo Cechowe IPA za 2,49pln. W składzie między innymi chmiele Cascade, Amarillo, Centennial... Pomyślałem, że może być nawet ciekawie chociaż VanPur raczej nie zachęca;) Nalało się za dosyć obfitą pianą o grubych pęcherzykach, która dosyć szybko znikała. W aromacie brak chmieli amerykańskich, przykrył je raczej aromat Marynki i od razu rzuca się też intensywny DMS:/ W smaku przypomina mocnego, solidnie nachmielonego eurolagera. Goryczka jest ciężka, zalegająca i męcząca. Po kilku łykach smak był coraz bardziej podły i ostatecznie piwo poszło do zlewu co mi się już dawno nie zdarzyło:/ Ogólnie jest to marna podróba stylu IPA. Amerykańskie chmiele dodane są pewnie w ilości symbolicznej. Miałem nadzieję, że będzie ciekawe piwo w niskiej cenie ale zdecydowanie nie warto wyrzucać na nie nawet 2,49 złota
stefan71 - Byłem w #biedronka i kupiłem z ciekawości #piwo Cechowe IPA za 2,49pln. W ...

źródło: comment_d7p2N7ryqgJLA1BmRxRH8Hc0x4rMOr40.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stefan71: Też craft lubię, ale jednak jest trochę drogi, no i ciężko dostępny (chociaż ostatnio Tesco na plus). Raz na jakiś czas sobie kupię jakąś Ipę, ale w okresach w których nie mam domowego na stanie to sięgam po koncerny.
  • Odpowiedz