Wpis z mikrobloga

@sandal:

to czemu ich nie polewaja wodą xD


Wierzę w jednego Boga (…) wyznaję jeden chrzest

—————————

być może, jednak w podbazie…

Nie za bardzo rozumiem co ma Twoja podstawówka do pytania jakie postawiłeś. Równie dobrze można burzyć się, że czasem dorośli ludzie mówią

świadomy praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny, uroczyście oświadczam i przyrzekam…

a często po roku już nawet śladu po tym nie ma
—————————

Chce sie dowiedzieć,
@sandal: Ale to jest pieśń, a nie fundament wiary. Ja bym to raczej interpretował tak, jak to, że zupełnie nieświadomie zostałeś Polakiem. Masz z tego powodu pewne obowiązki itd. Tu jest podobnie.
@Quavitor: No nie, to jest metafora. Nawet KK nie jest, aż tak skostniały.
@Fafnucek:

zupełnie nieświadomie zostałeś Polakiem.

Jak najbardziej sie z tym zgadzam, jednak nie przypominam sobie żadnej piosenki patriotycznej w stylu "Com przyrzekł Polsce przy urodzeniu"
@sandal: Idąc twoim tokiem rozumowania, mówiąc zacytowane przeze mnie słowa "Roty" deklarujesz chęć zniszczenia Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie. :)
Śpiewając zaś Hymn Polski powinieneś się zastanowić nad swoją polskością, jeśli nie przekroczyłeś pewnych dwóch rzek.

Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę,
Będziem Polakami.
Dał nam przykład Bonaparte,
Jak zwyciężać mamy.

Trochę śmieszkuję, ale uważam, że wierne interpretowanie pewnych symbolicznych tekstów poetyckich jest błędem.
@Fafnucek:

zacytowane przeze mnie słowa "Roty" deklarujesz chęć zniszczenia Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie


Krzyżaków już nie ma, poza tym jest tam słowo "będziemy". Zreszta jako polak jestem dumny że zniszczyliśmy ten zakon, i wiem że go nie bede musiał niszczyc gdyż zwyczajnie go nie ma. Pozatym nie ma tam słowa "przyrzekam" tudziez "przyrzekłem".

Śpiewając zaś Hymn Polski powinieneś się zastanowić nad swoją polskością, jeśli nie przekroczyłeś
@sandal: Ej mirku, mirku. Wikipedia twierdzi, że zakon dalej istnieje. ( ͡º ͜ʖ͡º) Fakt, nie ma tam przysięgi, ale będąc ochrzczony za młodu nic nie przysięgałeś, więc dalej stoję na stanowisku, że jest to tylko figura retoryczna, mająca na celu ukazanie przywiązania osoby śpiewającej do KK.
Dobra mireczku na ten czas zmykam, spokojnej nocy.