Wpis z mikrobloga

uwazam ze ten test nie jest miarodajny. dlaczego? juz wyjasniam: zanadto upraszcza kwestie ktore wcale nie sa proste. Jeden z moich ulubionych wykladdowcow International Political Economy oraz Political Economy of Crisis powiedzial kiedys ze tylko prosci ludzie widza swiat prostym. Dlatego janusze ekonomii uwazaja sie za specjalistow, bo niewiele wiedza :) Mimo wszystko okazuje sie ze jestem tak ladnie zaszyfladkowany przez ten test, ze nie omieszkam opublikowac, bo okazuje sie ze jestem lewicowy, choc wcale sie nie czuje (ale tak, poglady mam raczej malo wypokowe) no i jestem liberalny (myslalem ze wskaze mi ze bardziej liberalny, a tu prosze, tylko odrobine!).
#testpolityczny
Pobierz Gracz - uwazam ze ten test nie jest miarodajny. dlaczego? juz wyjasniam: zanadto upra...
źródło: comment_Y7Oy5o8Jwjrg9P0mUkb6hp28ASEKtzGh.jpg
  • 5
@Gracz: robiłem ten test, i jedna rzecz mnie #!$%@?ła strasznie: pytanie o to czy ważniejsza jest equality czy wzrost pkb. jakby to była rozłączna alternatywa, ja #!$%@?. Wbrew wszelkiej historii. Also >85% left i liberal hir.
@GdzieJestBanan: spodziewalem się że ktoś to powie. Gratulacje, jesteś pierwszy :)

@madegg: wiesz, może jeśli ktoś szuka potwierdzenia swoich poglądów, to może pomaga, ale jeśli ktoś ma bardzo sprecyzowane poglądy, to wygląda ten test raczej na farse.

@omik: dlaczego ekonomiści tworzą modele? M.in. po to aby przewidywać zachowania. Dlaczego modele nie są tak precyzyjne jak rzeczywistość? Bo wtedy przestaja być modelami i już nic nie wyjaśniają :)
Bardzo bym
dlaczego ekonomiści tworzą modele?


@Gracz: głównie dlatego że ktoś ich przekonał że zachowania ludzkie (wszystkie) dają się sprowadzić do czegoś co w miarę przypomina rozkład normalny. Co jest oczywistą bzdurą dla ludzi którzy wiedzą co to 'power law' czy rozkład fraktalny.