Wpis z mikrobloga

W przyszłym roku #mirki z #emigracja dostaną podwyżkę minimalnej z 6.50/h do 7.20/h. Cameron obiecał podniesienie minimalnej w #uk do 9 funtów w 5 lat. Cwany pomysł żeby dla tłuszczy podnieś kwotę wolną od podatku by pomyśleli że o nich dbasz a potem podnosisz minimalną żeby im dowalić wyższe podatki niż wcześniej. #tusk i #kopacz powinni się uczyć jak ludzi robić w konia. Zobaczmy jak to działa.
W tej chwili dla pensji minimalnej (6.5f/h) przy 37.5 h pracy i kwocie wolnej od podatku 10600 funtów podatek dochodowy wynosi 3.27%
Za rok po podniesieniu kwoty wolnej od podatku do 11000 funtów i pensji minimalnej (do 7.2f/h) podatek dochodowy będzie wynosił 4.32%
A kuce z #4konserwy i #korwin dalej myślą że w UK się obniża podatki ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
#kwotawolnaodpodatku #neuropa #neuropainformuje

6d61746b616b756361 - W przyszłym roku #mirki z #emigracja dostaną podwyżkę minimalnej...

źródło: comment_vyo7PU1lvdpqdwQnUjHhkqUwTXwNkSrf.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@6d61746b616b756361: To Ty chyba nie czytasz co piszesz...
Poza tym to chyba oczywiste, że jak wzrasta moc nabywcza kraju i ludzie mają coraz więcej pieniędzy, to są coraz większe wpływy do budżetu?

A to, że zwiększa sę kwota wolna od podatku nie o taki sam procent jak minimalna krajowa, to nie ma żadnego wpływu na wysokość składek wpływających do budżetu.

Podam Ci prosty przykład, postaram się bardzo prosty, bo widzę, że
  • Odpowiedz
@Bieniuraper: Nie sil się na wyliczenia bo oczywiste jest że jak podwyższono kwotę wolną od podatku to zapłacą razem mniej jeśli nie zwiększysz dochodów pracodawcy. Ale on i tak przerzuci to na klienta i wzrosną ceny dóbr i usług. Efekt jest taki że podatki się zwiększą dla najbiedniejszych a będą myśleli że rząd im coś dał. Z drugiej strony zwiększy podatki dla pracodawców.

Czyli tak, podatki zostały obniżone.

Nie, biednie będą płacić więcej i to jest fakt.
Dla przedsiębiorcy zostawało wcześniej 23977 funtów
a po
  • Odpowiedz
@6d61746b616b756361:
Nie idzie Ci to teoretyzowanie... A mi się już nie chce z Tobą rozmawiać...

Jeśli uważasz, że przedsiębiorca zarabiający 100k rocznie będzie samozatrudniony, a nie założy spółki Ltd, która pozwoli mu zaoszczędzić na podatkach, to jesteś głąbem.
A jeśli faktycznie taka osoba istnieje, to nie zasługuje na te pieniądze i niech płaci, bo jest głąbem.
  • Odpowiedz
@Bieniuraper: mnie też nie chce się z tobą rozmawiać bo ja piszę o tym że ludzie z niskimi dochodami będą efektywnie więcej płacić.
Myślę że gdybym napisał że PO podniosło minimalną to cały sztab kucy by się rzucił udowadniać że robią to tylko po to żeby zgarnąć więcej podatków i gnębić przedsiębiorców.
Ale widzę że ty potrafisz przeprowadzić wywód udowadniający że zwiększenie płacy jest czynnikiem powodującym radość przedsiębiorcy i zmniejszenie
  • Odpowiedz