Wpis z mikrobloga

Usprawiedliwianie rzezi wołyńskiej

Rozmawiam z Ukraińcami na Vk o rzezi wołyńskiej. W końcu jeden z nich próbuje wyśmiać mnie i pisze, że przecież rzeź wołyńska to taka straszna sprawa, bo może nawet Ukraińcy chodzili z nożami i mordowali nimi Polaków. Gość nie wiedział, że UPA mordowała Polaków widłami, siekierami, nożami i tak dalej... Jestem w szoku jak bardzo zniekształcony obraz historii mają Ukraińcy. I ciągle słyszę, że rzeź wołyńska została sprowokowana przez Polaków, że trzeba zrozumieć UPA, bo Polacy nie budowali ukraińskich szkół w II RP, bo nie zbudowali ukraińskiego uniwersytetu i tak dalej. Czy ktoś może wytłumaczyć tym ludziom, że nic nie usprawiedliwia czystek etnicznych? Nic nie może usprawiedliwić pomysłu polegającego na fizycznym zniszczeniu ludności na danym terytorium ze względu na narodowość. Przy okazji, UPA chciała to zrobić na wszystkich terytoriach ukraińskich. Dołączam mapę, którą często pokazują mi Ukraińcy mówiąc, że to ich ziemie... Okazuje się, że zagrożeni byli nawet Polacy pod Krakowem, Warszawą i Białymstokiem.

#polska #ukraina #historia #polityka
tomasz-maciejczuk - Usprawiedliwianie rzezi wołyńskiej 

Rozmawiam z Ukraińcami na ...

źródło: comment_4DknDv8KGPwWfWlWRy77SjXXvTspX4Vb.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@TSoprano: Już to widzę, jak Polacy cokolwiek by próbowali z tego wziąć. Nie z tym rządem, zaniepokojoną Unią i NATO, bez sensu ekonomicznie, a na dodatek z elementem wywrotowym (Prawy Sektor, o ile by jeszcze istnieli).
  • Odpowiedz
@TSoprano: i po co nam te bezwartościowe tereny z wrogo nastawioną ludnością? Jeśli obecnie wschodnia Polska to Polska B to zachodnie części Ukrainy to Polska Z
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: Mnie zastanawia co na tej mapie robi Wołgograd i ta enklawa w Azji (chyba Tatarstan).... Chyba oni dorzucili tam wszystkie tereny gdzie Ukraińcy emigrowali, ale w takim razie powinni dorzucić Kanadę i Władywostok ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@TSoprano

@tomasz-maciejczuk: Rozbiór Ukrainy między Polską, Rosją, Białorusią i git. Nie są w stanie utrzymać własnego państwa. Niedługo cały tamten burdel upadnie.


tomasz-maciejczuk 30 min. temu +2

1)
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: Na razie i tak Rosja realizuje tylko plan minimum i gra bardziej na wyczerpanie Ukraińców i kolejny majdan żeby Ukraina nie weszła do NATO\UE, więc ciężko w ogóle mówić o planie maksimum bo to już jest bardziej kwestia marzeń ludzi pokroju Dugina czy Striełkowa niż rzeczywistych planów Putina.

Natomiast jeżeli już by spekulować to myślę że banderowcy i tak dali by się we znaki w Noworosji więc dojście do dawnej
  • Odpowiedz
@Aryo: Idąc tropem etniczności to powinni tam dorzucić Kanadę, no bo czym się różni emigracja Ukraińców do Kanady od emigracji do Wołgogradu? To kryterium jest bez sensu
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: Moja prognoza, niezmienna od wielu lat: Rozpad państwa na zwalczające się regiony pod kontrolą lokalnych oligarchów i ich prywatnych armii. Polska dostanie mandat i finansowanie ONZ na "misję stabilizacyjną." Nie będzie zmian granic, chyba że strefy bezpieczeństwa przy Polskiej/"Europejskiej" granicy. Powolna budowa całkiem nowego państwa. Większa armia, i doświadczenia z Afganistanu nam się przydadzą.
  • Odpowiedz