Wpis z mikrobloga

@relik39: uwaga niepopularna opinia, wychamowało przez konsole to i produkować czegoś mocniejszego nie ma sensu.
Chociaż teraz chyba i z procesem mają problem, te nowe mają być w 14 nm?
@relik39: Zen ma być odświeżonym i ulepszonym Phenomem. Pracuje przy nim ten sam koleś co przy Athlonach i Phenomach. IMO może być wielki comeback AMD w CPU dla normalnych ludzi. Phenomy zegar w zegar są szybsze od Bulldozerów dosyć znacznie z tego co ostatnio patrzyłem. Jak po prostu wezmą tego Phenoma, poprawią i zmodyfikują, i dadzą na 14 nm pod FinFeta to ciężko im to będzie #!$%@?ć.

Co by nie mówić
@Khaine: ja to wiem kocie. Tylko mamy tu szereg niewiadomych, typu czy GF opanuje 14 nm FinFET w zadowalającym stopniu. Skąd masz info, że będzie on oparty o Phenoma? Ja pamiętam, że K10 zostało porzucone właśnie ze względu na nieperspektywiczność rozwoju, trudności w zwiększeniu IPC etc. Tutaj jedynym pewnikiem jest odejście od CMT w stronę SMT.
@relik39: Mają powrócić do tej architektury, tzn. bazować na niej (myślę, że chodzi tu głównie o ładowanie w moc pojedynczego rdzenia a nie ich liczbę). Zapożyczą pewnie też z inteli swoje. A GF robi FinFET z Samsungiem, dadzą radę IMO. Na pewno lepiej niż te gównojady TSMC xD Żeby tylko na 16 nm nVidia się nie #!$%@?ła u TSMC, jak oni nadal 20 nm nie potrafią produkować.
@Khaine: ale oni potrafią produkować 20nm, po prostu przyjęte założenia biznesowe zaważyły nad decyzją by produkować SOC-e na ARMie, na który jest znacznie większy popyt i względnie większy uzysk, zamiast dużych, skomplikowanych GPU dla pojedynczego producenta, zwłaszcza, że nakłady na R&D dla kolejnych node'ów są coraz bardziej masywne, zobacz jak Intel się męczy nad osiągnięciem masowej produkcji w 14 nm, która przecież miała być osiągnięta rok temu.