Wpis z mikrobloga

Mój stary to fanatyk androida. Pół dysku #!$%@? romami. Rozumiem aktualizować system raz na trzy dni, bo np. wbudowany task killer ubija phone.apk, no ale aktualizować i robić wipe tylko dlatego, że najnowszy rom wyciąga 30 pkt. w antutu więcej bo ma zintegrowany [MOD][TESTING][4.0+]Xtreme Tweaks RAM Booster ALL PHONES WORK (camera, microphone not working). Średnio dwa razy na tydzień muszę jeździć z jego telefonem/tabletem do serwisu bo ojciec potrafi tak uceglić sprzęt że nawet do recovery ani adb nie można wejść i trzeba go ratować boxem serwisowym. Mam konto na xda i paru polskich forach o androidzie. Często trolluję ojca i piszę w jego tematach, że android to dno, wodorosty i metr mułu a odblokowanie ekranu zajmuje 15 sekund XD, ale dałem sobie spokój odkąd dostał przez mój post zawału (kupił sobie telefon za 1900zł i zapytał na xda kiedy dostanie aktualizację systemu do najnowszej wersji, a ja mu napisałem, że aktualizacji nie będzie, a jak będzie to tylko CM sprawny w 60% procentach XD, a ja za moją nową lumię dałem 370zł i mam zapewnione aktualizacje najlepszego systemu pod słońcem, który się nie zacina). #!$%@? mnie jak instaluje romy z dupy i np. przedwczoraj byliśmy u rodziny, ciocia chciała zrobić nam zdjęcie, no ale HURR DURR STÓJ GRAŻYNKO MAM 13 TWEAKOWANYCH MEGAPIKSELI Z MODEM BEST QUALITY 101% NO COMPRESSION!!1!!1!, ojciec wyciąga telefon, a tu wyrzuca mu camera.apk. Instaluje ze sklepu trzecią apkę aparatu (#!$%@? z tym że ma na abonament, a darmowy transfer przekroczył jakieś 2giga temu). W końcu się zdenerwował i poszedł po kartę pamięci na której trzyma tylko romy. Wgrał stocka, a #!$%@?ł się przy tym niesamowicie, bo stracił cwm, a tego customa wgrywał jakieś 2 godziny wcześniej. A już chciał developerowi wysyłać $2.50 dotacji i #!$%@?ć telefon we wszystkie śrubki, taki był podniecony. #!$%@? mnie jeszcze jak czasem chcę do niego zadzwonić. Zadzwonić na #!$%@? telefon. Wgra customa [FORDEV] i mogę co najwyżej wysłać do niego gołębia z listem u nogi, bo ubije sobie IMEI. Pamiętam jak rok temu na wigili mój tata przekonał wujka do customa. To przerażenie, gdy ojciec powiedział "no jak to, Andrzej, przecież zawsze robię wipe, nie miałeś backupa?" Skisłem wtedy niesamowicie XD. Pożyczyłem wczoraj od kolegi WP, wsadziłem ojca karty, zainstalowałem jego ulubione apki, i dziś zaniosłem wszystkie jego androidy do lombardu. Powiedziałem mu, że od dzisiaj ma telefon na windowsie. Pierwszy raz widziałem ojca w takim stanie. Coś tupnął, coś chrumknął o wydziedziczeniu i wydaleniu mnie z domu, łzy napłynęły mu do oczu, trzasnął drzwiami i zamknął się w pokoju. I tu przechodzimy do sedna. Mireczki, możecie polecić jakieś noclegownie w Krakowie? Bo siedzę w parku kilka godzin, a przed chwilą dzwoniła mama i mówiła, żebym przez kilka dni nie pokazywał się w domu i że niedługo przyniesie mi kanapki, ale teraz nie nadąża gotować ojcu bigos na uspokojenie, bo tata próbował przeportować lollipopa na lumię i przy wgrywaniu mama potknęła się o stos kart sd z romami i zahaczyła o kabel usb telefonu podpiętego do kompa, a właśnie wgrywał się port lollipopa autorstwa ojca. Kabel się wypiął, a z telefonu można teraz zrobić co najwyżej ekstrawagancką podstawkę pod kwiatki XD
#heheszki #pasta #android #windowsphone
  • 26
  • Odpowiedz
@fervi: Na przykład CM[2015UltraHDMOD]v1.135byEdiMultiL_3 na którym system uruchamia się o 0,001 sekundy szybciej ale nie działa GPS i mikrofon? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jak na tym genialnym androidzie działa system na telefonach za 250 złotych? Równie dobrze jak na WP?
A jak tam integracja z komputerem? Aby mieć dostęp do plików w chmurze musicie instalować i konfigurować
  • Odpowiedz
@Mister_Handy: Nie wiem, moja siostra ma tablet za 300zł i działa bardzo dobrze (2 rdzenie, 1GB Ramu, GPS, 3G, Wifi) - W zasadzie integrujesz wszystko z Googlem i masz wszystko skonfigurowane od razu - kontakty, maile, aplikacje z innego telefonu itd.
  • Odpowiedz
W zasadzie integrujesz wszystko z Googlem i masz wszystko skonfigurowane od razu - kontakty, maile, aplikacje z innego telefonu itd.


@fervi: Korzystałem z tego rozwiązania ale nie jest ono tak dobre jak to z Windowsa czy OS X, także minus dla Androida.
Ale ja pytałem o telefon. Nie szybkich? No właśnie. Ale to prawda, brak dostępu do tysięcy mini gier na Lumiach czy iPodach to faktycznie wielka wada (
  • Odpowiedz
@Mister_Handy: Działa odpowiednio szybko, by móc grać i pracować - a jak ma działać, czasy 1 rdzeniowych procków z 384MB Ramu się skończyły, od 3 lat stosuje się 2 rdzeniowe, 1GB Ramu (Samsung Galaxy S2). Te tanie tablety (i telefony zapewne też) chodzą dobrze. Nie odpalą na full detalach gier, ale uruchomią je na niskich
  • Odpowiedz
@Mister_Handy: Wszystko kwestia czego się potrzebuje... Na WP masz wszystko od razu, ale ale później nie masz praktycznie alternatyw (np. innej przeglądarki). A ja wolę sam zainstalować te programy, które mi najbardziej pasują. I bylem m przez rok użytkownikiem WP. Wg mnie, jeśli Android, to tylko na jakimś flagowcu, a WP działa zawsze ;-)
  • Odpowiedz
@fervi: No widzisz, i nawet na tych starych częściach jest szybszy od flagowców z Androidem, na których jest zainstalowany CM[2015UltraHDMOD]v1.135byEdiMultiL_3 (bez GPS i mikrofonu) . No popatrz ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Mister_Handy: No popatrz ( ͡ ͜ʖ ͡) Tylko za 300zł kupisz 2 rdzenie i 1GB, a nie 1 rdzeń i 512MB jak w Lumii w tej samej cenie.

Przypomina to mi trochę Apple, który bierze tanie procesory do iP6, a sprzedaje jakby były Galaxy S6. A później producenci (np. gier) muszą obniżać grafikę, by działało to płynnie w jabłuszkach. Pszypadek? Nie sondze
  • Odpowiedz
@fervi: No popatrz bo za 300 złotych dostaniesz 4 rdzeniową Lumię z 1GB RAM. W tej cenie dostaniesz raptem Motorola Moto E z marnym 1GB RAM i 2 rdzeniami, na wolnym Androidzie. Także WP>Android ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Acha. i ta nova coś tam odpala się na tych słabiusieńkich telefonach ze starymi podzespołami 4 rdzeniami za 300 złotych. ( ͡º ͜ʖ͡º) A jak idzie odpalanie tej aplikacji na Kryger&Seba&Matz za 350 złotych? Trzeba robić Wipe, Unroot i wgrać CM[2015UltraHDMOD]v1.135byEdiMultiL_3 (bez GPS i mikrofonu), żeby mieć o 1 FPS więcej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mister_Handy: No proszę nawet Nova jest. Szkoda, że w tak wysokiej cenie, bo na Androidzie kosztuje tylko $0.00 :-(
Chciałbym zobaczyć tę Lumię :P W każdym razie, dokładając 70zł jest Moto G (pytanie czy porządny procesor dali do tej Lumii czy Mediateka)

I zawsze można inaczej wykorzystać pracę, której nie da się pod WP - np. Lil'Debi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz