Wpis z mikrobloga

@MichasQGP: O proszę wybaczyć, myślałem, że wszystko wypisałem.
Diesel z turbosprężarką, JTD, rocznik 2007.

Zdaję sobie sprawę, że nadmierne dymienie jest spowodowane uszkodzeniem któregoś z podzespołów silnika, ale głównie pytałem o to, czy dymieniu można zupełnie zapobiec, w aucie bez dpf.
  • Odpowiedz
Na jałowym dymienia nie ma żadnego.
Sytuacja nie jest tak dramatyczna, jak choćby na jednym z filmów z głównej, nie widzę za sobą czarnej chmury, dzisiaj o dymieniu dowiedziałem się od osoby, która widziała, jak ruszam z miejsca.
  • Odpowiedz
@Hatchyk: diesel zawsze trochę kopci. Jeśli nie zostawiasz za sobą chmury dymu przy każdym ruszaniu to nie ma się co przejmować. Gorzej jeśli przy nawet delikatnym ruszaniu i dodawaniu gazu pojawia się zauważalne dymienie. Zależy też jak dane auto reaguje na wycięcie dpf. No i czy po wycięciu tego dpf była robiona jakaś korekta ECU (i czy w ogóle była potrzebna?? tego nie jestem pewien?).
Przyczyn dymienia może być bardzo dużo,
  • Odpowiedz
@Hatchyk: Specem żadnym nie jestem, ale jeżeli nie masz DPFa to kopcenie przy mocniejszym obciążeniu silnika nie powinno dziwić. W końcu od czegoś ten filtr cząstek stałych jest, nie?
  • Odpowiedz
  • 0
@Hatchyk: DPF to nie jedyny sposób na zmniejszanie emisji w dieslach, poza tym był bym ostrożny w porównywaniu aut, w których wycięto dpf do aut, w których dpfa nie było seryjnie.
  • Odpowiedz