Wpis z mikrobloga

Mirki, słowem wstępu:
Mam teraz dość sporo wolnego czasu. Uczyłem się programowania już od 5. klasy podstawówki. Bardzo to ograniczyłem jakiś rok temu, kiedy stwierdziłem że jednak nie chcę swojej przyszłości wiązać z informatyką, a kręci mnie zupełnie coś innego. Jednak tak wyszło, że mam teraz jakiś rok czasu do wykorzystania, więc pomyślałem, żeby zaangażować się w jakiś projekt.
Niestety, przez całą moją siedmioletnią przygodę z programowaniem nigdy nie stworzyłem jakiegoś większego, godnego uwagi projektu. Brakowało pomysłów, a gdy nawet kiedyś jakiś się pojawił to brakowało motywacji do skończenia. Nie mam wystarczających umiejętności graficznych, żeby samemu tworzyć aplikacje czy strony internetowe (moja najbardziej zaawansowana graficznie aplikacja). Natomiast udało mi się kiedyś napisać w C++ bibliotekę do obsługi protokołu Gadu-Gadu, wszystkie podstawowe funkcjonalności działały :)

Teraz pytanie: bez dobrego portfolio raczej marne szanse na znalezienie jakiegokolwiek płatnego zajęcia w tej dziedzinie? W moim rodzinnym mieście nie ma w ogóle takich firm, więc jakby co to i tak mógłbym pracować tylko zdalnie.
Więc znacie może jakiś fajny projekt open source, przy którym mógłbym popracować i nabrać doświadczenia?

#kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #it #informatyka #opensource #programowanie (#zycienakrawedzi)
  • 12
  • Odpowiedz
@michak: na github mozesz sprobowac rozwijac istniejace juz projekty. wszystko jest w fajne kategorie pozbierane np. gamedev, government, engines. a najlepiej znalesc sobie tam cos z czego sam korzystasz (sami tak zalecają)
  • Odpowiedz
chcesz, to możesz zrobić nam wtyczkę do wordpressa, która będzie wyświetlała aktualne okładki magazynu "Programista" i którą partnerzy będą wrzucać na swoje blogi, strony WWW. A już najbardziej fajne by było gdyby ta wtyczka zliczałaby zakupy wygenerowane przez tę stronę do programu partnerskiego. Od dłuższego czego czasu o tym myślimy, ale nigdy nie ma czasu, żeby to zrealizować.
  • Odpowiedz
@anusia-adamczyk: http://pastebin.com/e2JZSQ9Y
Tak na szybko. Dodaje się jako plugin, a później jako widget.
Z tego co widziałem to pliki okładek mają różne nazwy, aktualnie działa to tylko dla aktualnego 37 i poprzedniego 36. Nie wiem też kiedy dokładnie nowe okładki są wrzucane na serwer żeby to zautomatyzować.
Jak się podoba to mogę dokończyć za czteropak, bo gorąco strasznie pić się chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@
michak - @anusia-adamczyk: http://pastebin.com/e2JZSQ9Y
Tak na szybko. Dodaje się ja...

źródło: comment_Cgtlms50vA2RmtXkQOS2XOWU8Sg6axEu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Hej, zapowiada się dobrze. A czy dałbyś rade dopisać na nad okładką Aktualny nr "Programisty":. Fajnie by też było gdyby dało się skalować szerokość tego widgetu, bo ludzie mają różne sidebary. No i dobrze by było gdyby to linkowało chociaż do głównej magazynu (jeśli nie do opisu aktualnego wydania). Nowe okładki są wrzucane różnie, zazwyczaj koło 10-15 dzień miesiąca. Może to nie musi być automatyczne. Może np. sami byśmy dodawali do widgetu
  • Odpowiedz
@anusia-adamczyk: widzę, że nie testowałaś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ta wersja ma już opcję skalowania i dodawania ewentualnego tytułu
Opcja pobierania linku do okładki z waszego serwera wydaje się być najbardziej rozsądnaw
  • Odpowiedz