Wpis z mikrobloga

#civ42ai

1. Padają kolejne dwa mongolskie miasta. Afganistan zaczyna palić wszystko po swojej drodze. Terytorium Mongolii można już zmieścić na jednym screenie. Do tego naliczyłem jedynie 3 jednostki wojskowe. Na pierwszym screenie zamieściłem również najnowszy ranking siły wojskowej.
2. Sowieci, Inkowie i Hawajczycy zasiedlają Alaskę.
3. Rzymianie tracą stolicę na rzecz greków. Pozostaje im jedynie miasto Neapolis znajdujące się na terytorium Malty. Podpisano rozejm.

Wybucha wojna ZSRR-Jugosławia.

#civ42ai
mnemonick - #civ42ai

1. Padają kolejne dwa mongolskie miasta. Afganistan zaczyna p...

źródło: comment_bWYZePchmQonk9xcnb3NMEgYxQrXcrXL.jpg

Pobierz
  • 11
@mnemonick: komputer może im jeszcze przywrócić niepodległość? Wiem, że jak ktoś wypadnie z gry i zbyt długo nikt nie zainteresuje się jego niepodległością, to po prostu przepadnie.
Miałem tak z Egiptem, który podbiłem w epoce klasycznej, a potem w epoce przemysłowej chciałem go wyzwolić, zajmując jedno z jego miast, które podczas wojny wzięli Japończycy.
@mnemonick: na pewno się da, tak jak wspominałem, robiłem to już kilkakrotnie.
Potem mamy z tym państwem dobre stosunki, dostajemy 200 punktów relacji, ale po prostu jak kogoś długo nie będzie, to odpadnie na stałe.
@Primbledon: W mojej rozgrywce ustawiona jest opcja, że dana cywilizacja znika w momencie utraty ostatniego żołnierza. Inna jest taka, że nacja wypada gdy traci ostatnie miasto. Nie spotkałem się jeszcze żeby jakaś cywilizacja powróciła ale tak jak pisałem wcześniej nie znam się :)