Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie właściwie do was wszystkich mirki i mirabelki, co uważacie za sens własnego życia, sądzicie że jest to próba jak głosi wiele religii? Etap przejściowy? Czy może jesteście zdania że należy odcisnąć swoje istnienie w tym świecie robiąc coś ważnego ponieważ to co będzie potem nie ma znaczenia a liczy się jedynie co po sobie zostawimy? A może macie jeszcze inne zdanie? Chętnie przeczytam co o tym sądzicie. #przemyslenia #zycie #niewiemjaktootagowac #tagzebypustoniebylo
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WapniakZJury: Wiem o tym jednak każdy w wyborze własnego sensu życia czymś się kieruje, nie chodzi mi o to że poszukuję własnego bo niedawno go odnalazłem. Chciałbym wiedzieć czym kierują się inni ludzie, co może być dla takiego przykladowego mirka na tyle ważne by stanowić sens życia.
  • Odpowiedz
@serok: nie czytaj ze zrozumieniem, brak profitu. Poza tym nie doceniasz tutejszej społeczności, myślę że pośmiać się z papieża można ale to przecież nie czyni człowieka ciemnotą umysłową która nie potrafi rozważać nad sensem własnego życia, myślę że każdy się nad tym czasem zastanawia nawet jak jedyna treść którą przegląda do śmieszne obrazki ;)
  • Odpowiedz
@Definitelynotyou: To zależy od inteligencji. Chciałbym zajmować się na co dzień tym co lubię najbardziej, ale nie mam takiej możliwości. Dla typa spod budki, motywem działania będzie chęć wypicia bronksa, więc musi skombinować na niego szmal. Niestety wszystko obraca się wokół kalkulacji zysków i strat. No i pieniędzy. Jak znajdziesz prawdziwego altruistę, to gratulacje. Wszystko co żyje na tym świecie musi się dostosować do panujących warunków, człowiek też. Podstawowe potrzeby
  • Odpowiedz
@WapniakZJury: Doskonale rozumiem, również uważam że człowiek motywuje się w życiu swoimi podstawowymi potrzebami i zachciankami, czerpaniem z życia i w dużej mierze jest to sensem życia każdego człowieka bez względu na jego poglądy czy status społeczny, ale wiadomo że niektóre osoby kierują się w swoim życiu religią, inne moralnością a jeszcze inne dobrem własnym lub cudzym. Bardzo mi się spodobało Twoje podejście, czy mógłbyś mi powiedzieć czy uważasz że
  • Odpowiedz
@Definitelynotyou: Tak, uważam, że każdy powinien mieć jakiś cel w życiu oczywście poza "zbudować dom, spłodzić syna itd.", ale coś w stylu no np. nauczę się przygotowywać piwo, wino, nalewki takie żeby mnie samemu smakowały, albo nauczę się grać na skrzypcach tak, aby móc zagrać dla rodziców, bliskich, znajomych bez obaw. Są dwa tak jakby sposoby życia: na drodze i na pustyni. Na drodze widzisz cel, widzisz, że jesteś coraz
  • Odpowiedz
@WapniakZJury: Dzięki Ci ziomuś serio, fajnie przeczytać opinie kogoś na jakimś wyższym poziomie intelektualnym kto mimo wszystko jest po prostu zwykłą osobą ;D co do rozróżniania celu od sensu, dzięki że mnie poprawiłeś z tym celem to był bardziej taki skrót myślowy, jeżeli to ma jakieś znaczenie :D to dla mnie sensem życia jest dawanie z siebie wszystkiego dla jedynej bliskiej mi osoby ;D dzięki za rozmowę mirku
  • Odpowiedz