Wpis z mikrobloga

Dzisiaj probowalem włączyć peceta, wszystko fajnie w środku dziala, tylko ze system się nie wczytuje, monitor nie wykrywa sygnału. Pogrzebalem w kabelkach, jedno odlaczylem, drugie podlaczylem i za którymś razem pokazało się menu płyty głównej z tym ze nic nie mogłem wybrać. Zero reakcji. Później jeszcze kilka razy wlaczalem go i komp reagował, po czym na chwile wszystkie wentylatory (i od proca i z obudowy) się wylaczaly (gasly tez swiatelka na obudowie wiec po prostu chyba piec na chwile się wyłączył) i sekundę później znowu się uruchamialy. Kiedyś zawsze działało wyjęcie i wysadzenie kości ramu, wiec i tak zrobiłem. Pomogło, system się wczytal, ale była aktualizacja, wiec musiał się uruchomić ponownie. No i się nie uruchomił (w sensie tak jak na poczatku, piec chodzi i ale nic się nie dzieje). W dodatku glosniczek na płycie głównej robi krótkie piiip. Ktoś ma jakiś pomysł?
#pcmasterrace #komputer #pc #pytanie
  • 7
@Turambetto: Odłącz napędy i wszystko co niepotrzebnie ci pobiera energię i sprawdź, może zasilacz słabnie. A jak by ci się udało go włączyć, to memtest też by był na miejscu, bo jak kolega wyżej pisze, może to być problem z RAM
@DredyTarzana: Po kolejnej podmiance ramu, znowu się włączył, nawet dwa razy. Jak wymienilem znowu, to to co zwykle czyli nic się nie dzieje. Po wyjęciu obu kości dokładnie to samo. @Nasu tez myślałem ze to może zasilacz z tym ze mam 500W a nie mam karty graficznej (póki nie przyjdzie korzystał ze zintegrowanej w procku), wiec to trochę dziwne. Choć pojawił się nowy objaw. Jak pięć pochodzi z 5 minut to