Wpis z mikrobloga

@enemydown: Takie głupie pytanie, bo ja od niedawna coś sobie pstrykam (canon 700d +17-50 Tamron), czy po takim czasie jak robisz fotki kusi czasami coś pstryknąć na auto, ja jeszcze nie potrafię tak szybko się przestawić, wyczuć przesłonę itp, chociaż pewnie kwestia wprawy.
  • Odpowiedz
@ifenix: Ponad 5 lat byłem fotografem na eventach muzyki elektronicznej. Tam się wyrobiłem w manualu do zmiennego światła. Do tego do pracy robię pełno fot krajobrazów etc. to już się ma w "ręce" wszystkie ustawienia, ja widzę coś to wiem przy jakich ustawieniach jaki efekt wyjdzie. Nie ma jakiś sztywnych ustawień, zawsze są widełki, na wyświetlaczu masz kreske co Ci pokazuje czy zdjęcie jest prześwietlone czy niedoświetlone i tego się trzymaj,
  • Odpowiedz
@ifenix: Manual jest bardzo prosty. W dzień chcesz mieć małe iso 100-500 max, Migawka nie zjeżdżasz niżej niż 1/60- przy tym chodzący ludzie już będą rozmazani lekko. Normalnie na słońcu powyżej 1/100 i w górę i patrzysz na przysłonę i kręskę czy jest prześwietlone czy nie doświetlone. Im większa przysłona tym ostrzejsze foto- powyżej 8.0 nie jadę często. Cała filozofia, resztę obrabiam w Photoshopie, bo jak masz RAW w miarę neutralny
  • Odpowiedz
@briskmann: Bo tworzę efekty do filmów i po dwóch latach crop do 2:35:1 wszedł mi w kości :) a kolory to taki mój własny mix. W camera raw zjeżdżam tylko temperature w dół i podbijam kolory w selective color layer :)
  • Odpowiedz