Wpis z mikrobloga

@Angel_of_death: bo jej też nie wykluczam. Chciałbym zacząć trochę się poruszać w elektronice.
No to jaki mam wybrać. Nie wiesz, że tych zestawów jest cała masa, że się różnią elementami? Ja się nie znam dlatego pytam co wybrać.
@RYBCZAN: ale nikt Ci nie powie czy bardziej chcesz aruidno czy malinkę. Poczytaj o nich, zobacz jakie projekty ludzie wykonują na tym i na tym i sobie sam wybierz. Z arduino są różne zestawy (na malince się nie znam), ale każdy kupiony da Ci dobry start, a później i tak będziesz musiał dokupować elementy które będą przydatne do jakiegoś projektu.
@dktr: które będzie badało wilgotność w doniczce i tworzyć do tego wykres, albo będzie liczyć bieganie mojej wiewiórki w klatce. Serio.
Narazie tyle, chce zobaczyć jak się tym obsługiwać i to rozszerzyć
@RYBCZAN: Jak już chcesz robić wykresy które mają być osiągalne w sieci lokalnej/internecie a nie masz żadnego hostingu to zainteresuj się PI tam uruchomisz wszystko włącznie z sewerem www czy tam RRD do wykresów, jak masz hosting to na upartego wystarczy atmega + moduł ethernet, reszta to kwestia softu - zgarnąc pomiary wysłać je na hosting a tam zrobić wykresy i całe GUI jak np zrobiłem sobie tu.
@RYBCZAN: To może zainteresuj się routerem TP-Linka 740n za 60zł masz ARM 400MHZ, 800kb pamięci na programy, wifi "N", 5 portów ethernet, 7 portów GPIO i UART. 1 urządzeniem załatwisz stos sieciowy, i gpio do którego podłączysz np enkoder dla kołowrotka wiewiórki ;)
@RYBCZAN: pomogę! Jaki fundusz? Ja nadal uparcie twierdzę, że nie warto kupować najtańszych podróbek Arduino, ale wiem, że są wyznawcy takich płytek. Tylko, że czasem nie warto oszczędzać, szczególnie jeśli zabawa ma potrwać długo!
nie warto kupować najtańszych podróbek Arduino

@Forbot: Wciąż nie rozumiem przewagę ma wasze oryginalne Ardunio Uno za 95zł od klona za 10zł?
Być może jakbym miał to dla klientów robić to bym takie kupił (czy podziała 9x dłużej?) ale dla siebie dla zabawy to za dużo dla mnie
rozumiem;) Nie miałem tak dużego przemiału:) Jednak dla prywatnego użytku gdzie korzystam głównie z #esp8266 to mi wystarczy klon do prototypowania:)