Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałem się poradzić doświadczonych programistów jak wyglądają początki w branży, będę próbował znaleźć teraz pierwszą pracę i nie mam pojęcia czy mam do tego wystarczające umiejętności, jakich pytań mogę się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej, jak mogę określić, że już jestem gotów na szukanie pracy? Znalazłem kilka ogłoszeń firm które chcą młodszego programisty ze znajomością C#, jak mogę się sprawdzić, że ja tego C# serio znam (nie pamiętam większości metod i lece ciągle ze stackoverflow ale wiem czego szukać i jak modyfikować oraz interpretować to co znajdę)? Jakie jest podejście pracodawców do portfolio? Bo rozumiem, że kalkulator okienkowy i jakaś gówno gierka na unrealu nikogo nie zainteresuje
#programowanie
  • 7
  • Odpowiedz
@henorek: też zaczynam swoje początki z poszukiwaniem
Ostatnia rozmowa - > jakie projekty etc.

Miałem pytania o wielowątkowośc : mutexy, semafory, sekcja krytyczna.
Wpf : databinding, icontroll jak działa -> póxniej na drugiej rozmowie - w ramach warsztatów siedziałem z devem i modyfikowaliśmy prostą aplikację w wpf.

Pytania o linq, generyki, kolekcje jakie znam. Jak działają metody rozszczerzone. hmm co tam jeszcze miałem. Pytania o podejście do code/model/base first w kontekscie
  • Odpowiedz
@henorek: musisz umieć robić to za co chcesz brać pieniądze. Nie osiągniesz sensownego poziomu jeśli nie będziesz klepał własnych projektów w wolnym czasie.

Pisz gry, web, gównoprogramy do spamowania wypoku, cokolwiek przyjdzie do głowy. Zbadaj różne tematy, znajdź coś co uważasz za fajne i w tym się specjalizuj. Dziś nauka wątków, jutro pisania okienek, pojutrze programowanie sieciowe.

Dowolnego języka programowania można nauczyć się w dzień, dwa, lub tydzień. Ważne jest doświadczenie,
  • Odpowiedz