Wpis z mikrobloga

@b4q: dobrze, ja nie mówię, że należy pochwalać to co robiła UPA i że to było dobre. chodzi mi tylko o to, że nie dziwi mnie to, że Ukraińcy patrzą na nich jak na bohaterów, bo patrzą przez pryzmat historii swojego kraju.
no może z tym odwiecznym okupantem trochę przesadził bo jednak przez wiele lat żyliśmy w miarę w zgodzie w jednym państwie.


@maniac777: Ale oni nie podnosza wyraźnie tego okresu jako czegos pozytywnego. A propaganda prorosyjska wpoila im go jako niemal najgorsze czasy. My zreszta też widzimy tylko bunty ukrianskie.
Poza tym zachowuja sie tak jak my. Też bylismy w jednym państwie z Rosjanami a nie chwalimy sie walka w imieniu cara.
@b4q: Dlatego zawsze kisnę jak ktoś pisze, że reddit jest lepszy od wykopu czy 4chana, bo hurr durr pełna wolność, każdy robi co chce, bo każdy ma własnego subreddita. A tu gówno. Na wykopie można dyskutować, jak ktoś wrzuci jakieś bzdury to można obalić. A na reddicie? Wszyscy siedzą zamknięcy w swoich autystycznych grupkach i przekrzykują się kto jest fajniejszy, a jak ktoś przyjdzie podyskutować, a nie posmyrać się wzajemnie to
Ukraińcy często mówią, że Polacy byli gorszymi okupantami od Rosjan, to fakt


@tomasz-maciejczuk: Dwa lata temu w wakacje prześladowało mnie jakieś kretyńskie ukraino-polo o treści mniej więcej "świnią jest polski pan, ukaże go dobry ataman". Wszędzie, gdzie dotarł marszrutnik Ukrainiec lub inny sowiet, pełno było tego gówna. Natomiast Rusini i Polacy - oraz część Moskali - (wszyscy dla zmylenia przeciwnika zwani Ukraińcami) po dyskusji i rzeczowych argumentach, porzucali tą kretyńską retorykę