Wpis z mikrobloga

Star Realms przyszło do mnie w niespełna 24h. Instrukcja do przeczytania i przyswojenia w 10min, kolejne 5min na wytłumaczenie zasad. Rozegraliśmy kilka partii w 2 osoby i muszę przyznać, że to najlepszy deckbuilder z jakim miałem do czynienia. Nagrody i nominacje jakie zdobyło Star Realms są w pełni zasłużone.

Gra toczy się bardzo szybko, żadna partia nie trwała dłużej niż 20min. Zaczynamy z identycznym zestawem kart co przeciwnik po czym kupujemy nowe karty spośród pięciu dostępnych i wydajnieszych na stole. Na bieżąco dochodzą nowe, a te co kupujemy leca na discard - klasyka deckbuilderów. Co turę dostajemy 5 kart na rękę i zużywamy wszystko, nie mają kosztu, tylko generują zasoby: atak, punkty handlu, tutejsze HP i inne drobiazgi. I tutaj jestem pod wrażeniem możliwości combo, przeciwnika można dziobać całą grę trzymając przewagę, podczas gdy on może budować swoją talię i w ostatnim momencie zrobić combo kończące grę jego zwycięstwem. Zwycięstwo przychodzi w momencie, gdy skończy się komuś startowe 50HP.

Graficznie gra jest bardzo dopracowana w moim mniemaniu, rzadko z przyjemnością oglądam karty. Co może irytować to co najwyżej dobra jakość kart, najlepiej koszulki zakładać od razu po rozfoliowaniu. I druga sprawa - jedna podstawka to zestaw dla 2 graczy, jesli chcemy grać w 3-4 osoby powinno się kupić drugą podstawkę, analogicznie dla 5-6 osób. Trochę słabo, ponieważ nie wszystkie karty będą nam potrzebne, głównie tylko startowe, szczególnie jeśli dokupimy dodatki. Istnieje możliwość modyfikacji gry i używania jednej podstawki na 4 graczy, ale lekki niesmak pozostaje.

Podsumowując jest to znakomity zakup, szczególnie biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości - 60zł za 128kart, ciut gorzej jak chcemy grać w 6 osób (do tego 4 dodatki mają po 12 kart za 20zł każdy, jeden ma 20 za 35zł).

Jakby ktoś chciał pominąć albo zmniejszyc koszt wysyłki to jutro będę zamawiać Star Realms do Gdańska a jest chyba dostępne tylko w jednym sklepie - planszomania.pl

#grybezpradu #gryplanszowe #starrealms
Pobierz Jednobrewy - Star Realms przyszło do mnie w niespełna 24h. Instrukcja do przeczytania...
źródło: comment_0halhtawDiw0CPKKDftPywly8eDV8wo9.jpg
  • 8
@mroz3: Z tego co się orientowałem to żadna na chwilę obecną. Nie jest to jednak żaden problem, tekstu jest bardzo mało, karty opierają się na cyfrach i symbolach w głównej mierze a instrukcja to jedna kartka i można ją streścić komuś nie znającemu angielskiego w parę chwil.