Wpis z mikrobloga

#niepopularnaopinia Więzienia powinny mieć wysokie standardy. Powinny mieć łóżka king size, konsole, różnego rodzaju zapewnienia rozrywki. Nie rozumiem czemu więzienia traktowane są jak jakieś noclegownie dla bezdomnych. Przecież więzień trafiający tam odbywa karę POZBAWIENIA WOLNOSĆI - i to, że nie moze opuścić budynku to jego kara. Powinien przynajmniej móc czuć się jak w domu. Dobrym pomysłem byłoby np zabranie 5 rzeczy z swjego obecnego domu. Wtedy kto był biedniejszy będzie żył w warunkach jak dotychczas a kto bogatszy też i czas lepiej by mijał, nie wychodziliby jeszcze bardziej zdegenerowani, nie nabawialiby się także chorób psychicznych. Przecież jak jakiś bogacz trafi do więzienia to prawie jakby został bezdomnym, a i bezdomny nieraz lepiej żyje. Zgadzacie się?
  • 20
  • Odpowiedz
@Dj_Lysol: nie bardzo.
Według mnie ludzie w luksusie się nie resocjalizują i gdyby w końcu wyszli, to i tak popełniliby jakieś przestępstwo, za które by ich wsadzili. I tak w kółko, a ty sobie za to płać.
  • Odpowiedz
@Dj_Lysol: I może niech jeszcze wychodzą z więzienia co weekend na obiad u mamy? To jest kara, bo coś #!$%@?, #!$%@?, #!$%@?, albo #!$%@?. Tam nie ma być PS4 czy kij wie ile calowych telewizorów. Dobrze @DzemZeSwinki napisał, niech pracują, i zarobione pieniądze po odsiadce będą im te pieniądze oddawane. Największą paranoją więziennictwa jest to, że taki sebix po wyjściu z paki nie ma co ze sobą zrobić. A
  • Odpowiedz
@vyshomir: @Dj_Lysol: znajmy był w więzieniu przez 2 lata, po tym czasie nie wyszedł nawet z alkoholizmu. Wyszedł tylko z "zespołem powięziennym"


w więzieniu też swoje przeszedł bo inni więźniowie się nad nim znęcali

  • Odpowiedz
@Dj_Lysol: jakiego niewolnictwa? Nie wiem czy wiesz, ale to z pieniędzy podatników ci "niewolnicy" mają gdzie spać i mają co żreć. Gdyby trochę się spocili to nikomu by to nie zaszkodziło, a siła robocza mogłaby zasilić niejeden zakład
  • Odpowiedz
@vyshomir: nieuczciwe, nie kazdy ma tyle samo siły, a przeciez kara dotyczy POZBAWIENIA WOLNOSCI a nie #!$%@? w kamieniolomach, dlaczego jakis patus seba mialby miec krotsza kare niz jakis zwykly mati, bo jest silniejszy fizycznie?
  • Odpowiedz
@vyshomir: niczego nie obracam.
wyobraz sobie sytuacje. masz dwoch wiezniow. jeden to seba przypakowany #!$%@?, zgwałcił dziewczyne. drugi to mati zwykly chlopak 60 kilo wagi, złapany z ziołem. serio uwazasz, ze dzieki temu ze seba jest silniejszy ma prawo wczesniej zakonczyc odbwanie swojej kary niz mati, ktory nie daje rady pracowac w kamieniolomach?
  • Odpowiedz