Wpis z mikrobloga

Cześć ponownie, Astromirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ponieważ propozycja obserwacji koniunkcji Wenus z Jowiszem w OA UJ cieszy się taką popularnością, zdecydowałem przygotować dla Was drugi termin. We środę, 1 lipca, koniunkcja będzie odrobinę słabsza, ale wciąż powinniśmy złapać ją w okularze teleskopu. Zrobimy z tego drugie oficjalne spotkanie z #astronomiaodkuchni za żywo .

Tak jak w poprzednim wpisie, proponuję zwiedzanie obserwatorium i obserwacje na teleskopie Maksutow. Ze względu na kameralny charakter spotkania oraz na względy bezpieczeństwa, obowiązuje limit 12 mirków. Zaznaczam, że w Obserwatorium w czasie naszego obserwowania będą trwały normalne prace i badania. W związku z tym trzeba będzie zachować zaciemnienie.

W planach, o ile pozwoli pogoda, będzie obserwacja Wenus, Jowisza, Saturna i Księżyca. W miarę pogody plany mogą być modyfikowane. Rzecz jasna nad pogodą nie panuję, więc ostatecznie nic nie mogę obiecać. Niemniej, warto próbować!

Szczegółowe informacje oraz aktualna lista rezerwacji: - - - do przeczytania tutaj - - -

Grupa zwiedzaniowa musi zebrać się o 19:15 na parkingu OA UJ. Obserwacje rozpoczynamy o 21:20. Ostatni autobus (linia 102) odjeżdża o 23:19.

Jak ktoś jest chętny odwiedzić Obserwatorium i jest pewny, że się zjawi, proszę o zgłaszanie się w tym wpisie. Pewno lista szybko się wypełni, ale proszę się nie martwić. Będziemy mieli jeszcze inne okazje do spotykania się pod kopułą.

------------------------
Wiadomości astronomiczne, nowostki z pracy astronoma i wiele innych - tylko w #astronomiaodkuchni ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
------------------------

#astronomia #kosmos #krakow #oauj
Al_Ganonim - Cześć ponownie, Astromirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ponieważ propozycja obserwacji...

źródło: comment_crDwr54mtqJcECdZC4yhH8ZAeOJpUT1e.jpg

Pobierz
  • 22
Jak zawołałeś wszystkich to ja się dopinam do propozycji, bo też będę samochodem jechał i mogę zabrać jedną osobę (w samochode ja, Bujak i różowy). Najprawdopodobniej z kurdwanowa na hute potem na bronowice i do obserwatorium. Odnośnie szczegółów to PW.