Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Mam od 4 lat swoją prześliczną Corollę e11 ze starym, niezniszczalnym Dieslem 2.0D
I wiecie co? Uwielbiam to auto.
Ale mam taki problem, że siadły mi dwie poduchy od silnika.
I wiecie co? NIGDZIE ICH NIE MA.
Znalazłem jedną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ( czemu ci bogacze mają części do tych aut?) za w miarę sensowną cenę.
no i co? Auto zajebiste, tylko poduchy wymienić.
Ale teraz jak coś się #!$%@?, to już nigdzie partów do niej nie dostanę ;/
Kupić coś nowego? Fajnie, ale co? Żebym nie bał się jechać za granicę.
Czy naprawić to i bać się, że jak coś się #!$%@?, to już nie dostanę części?

#kiciochpyta #motoryzacja #zlomnik #diesel #toyota #corolla #rozterki
  • 20
  • Odpowiedz
@valdo: Serio? Dasz mi namiary na swoją firmę w privie? Potrzebuję dwóch poduch poprzecznych silnika ( pod filtrem powietrza i przy rozrządzie) mogę Ci podać, co tylko chcesz, ale WYNAJDŹ MI JE :D
  • Odpowiedz
@Dolan: obdzwoniłem wszystkie chyba hurtownie w Polszy, szroty itp. Niektórzy mówią, żeby zakładać od benzyny albo wypełniać sobie poliuretanem, ale to gunwo daje, bo ten silnik jest ciężki i albo poduszki się znowu oberwą, albo będzie jeszcze gorzej wibrować.
Mogą być zamienniki, co ode mnie potrzebujesz?
  • Odpowiedz
@Dolan: bardzo możliwe, to po prostu rzadkie auto w rzadkiej konfiguracji, a do tego multum japończyków ma poduszki dostępne tylko jako oryginał, bez zamienników
  • Odpowiedz
@valdo: zgadza się, w ogóle nie było sprzedawane w Polsce, bo z Dieslem były za drogie. Na dodatek w serwisie mi powiedzieli, że praktycznie nie robili poduszek oryginalnych, bo z założenia miały się nie psuć. A po takim czasie wszystkim siadają, z tego co na forach widzę. A u Arabów właśnie zamiennik znalazłem na 17$ + wysyłka. I to jest jedna poduszka. Tej drugiej nie ma absolutnie nigdzie. Przejrzałem multum
  • Odpowiedz
@kujtek: wiem, wiem, już tak myślałem. Jak dla mnie ostatecznością, której trochę nie chcę, jest kupienie masy poliuretanowej i zrobienie tego samemu. Ale nie wiadomo, ile to pochodzi. Zresztą, na forum nie polecają takiego stylu życia, bo poliuretan jest za twardy i trzęsie budą bardzo :/
@wooks001: Był w E-10, ale wtedy było bez EGR'a i te łapy się różnią mocowaniem. Nowych nie ma, a używane, to mogą
  • Odpowiedz
@kawoczeko: to poszukaj gdzie ci dorobią ze zwykłej gumy jak w normalnych poduszkach. będzie drożej niż gotowiec ale na pewno taniej niż ciągnięcie tego zza wielkiej wody
  • Odpowiedz
@jestem_legenda: też się zdziwiłem :D ale fakt faktem, takich toyot jak moja z dieslem już praktycznie nie ma, bo wszystko idzie na export do Arabów i do Afryki :D ale do których Arabów, to nie wiem sobie.
  • Odpowiedz
@jestem_legenda: Oczywiście. Poza bogatymi arabami i emigrantami z europy mieszka tam ogromna ilość pakistańczyków i innych emigrantów stricte robotniczych. Ktoś te gigantyczne budowle musi wznosić, ktoś też to musi sprzątać i generalnie "obrabiać tyłki" bogaczom.

Nie istnieje kraj w którym jest tylko bogactwo.
  • Odpowiedz