Wpis z mikrobloga

@EmpireAgent: koronnym argumentem jowowców jest to, że w danym okręgu każdy będzie znać kandydatów na których głosuje. w wyborach samorządowych jakby nie patrzeć głosuje się teoretycznie w podobnej wielkości okręgach i jest jakoś super lepiej i ludzie nie głosują według głupich obietnic czy przynależności partyjnych? wcale nie ma przekupywania pijaczków do głosowania za flaszkę czy rozsyłania czekoladek i długopisów żeby kupić głos (psl w ostatnich samorządowych). zresztą pan kukiz jest doskonałym
@EmpireAgent:

A jakby były JOWy, to nagle staliby się oświeceni? XD Jowy są takim świetnym systemem, że na wyspach postuluję się ich zmianę na naszą ordynację, albo STV, bo się zwyczajnie nie sprawdza.
@EmpireAgent:

Poza tym. Zobacz co się stało z UPR i KNP. Ludzie tak bardzo głosują na partię <3


Nie ma to jak podać przykład promila względnie świadomych wyborców, kompletnie ignorując fakt, że od 8 lat rządzą nami ci sami ludzie pomimo pierdyliona afer i kompromitacji, lol. JOWy się nie sprawdzają, bo wybory wygrywa się kampanią, kampania=pieniądze, pieniądze=lojalność wobec partii. Kandydat bezpartyjny nie ma praktycznie żadnych szans, nie wazne jak zajebisty by
@EmpireAgent:

Ja swoje, a ty swoje, eot z mojej strony. Niesiołowski taki super poseł, że jest wybierany z kadencji na kadencje, idąc twoim tokiem myślenia, to ludzie powinni zagłosować na kogoś innego skoro są świadomi? Jesteś naiwny jeśli uważasz, że po wprowadzeniu JOWów ten sam Niesiołowski nie wygra, mimo, iż posłem jest miernym.