Wpis z mikrobloga

Wrzucam za prośbą kolegi Jeremiasza znowu całą listę tweaków bo wielu mireczków może pierwszy raz stykać się z jailbreakiem.

Jeremiasz miał wiele problemów co do samej instalacji, ale w końcu mu się udało (ma nadzieje że poprawnie się wszystko zainstalowało i będzie ładnie śmigać). Jeżeli ktoś nadal ma problem co do instalacji (czyli brak sterwoników apple w taig) to napiszę jak to zrobić.

#karmelowyiphone #ios #iphone #jailbreak

moje TOP tweak'i (działaja na iOS 8.1.2) - ponoć wszedł exploit na którym działają już wszystkie tweaki, jeżeli masz już jailbreaka musisz wejść w zmiany, odświeżyć listę i zainstalować poprawkę która będzie na samej górze i nazywa się ''TaiG 8.1.3-8.x Untether''

- Apex 2 - ukryte foldery - bardzo użyteczne, nie mogę bez tego żyć, jeżeli też cię #!$%@? wchodenie w foldery, później znowu wracanie na home ten tweak jest dla ciebie
- AppCake - można sciągnąć praktycznie każdą aplikację z appstore w każdej wersji
- BatteryLife - informuje nas o dokładnym poziomie naładowania oraz ile wytrzyma bateria
- BattSaver - każdy wie co to batterydoctor (to jest ściema) ta aplikacja naprawde potrafi oszczędać baterię
- Clex2 - szybkie przesunięcie z prawa na lewo i podręczny odtwarzacz muzyki już jest na ekranie (szybko i wygodnie)
- DockShift - nie widać na dole paska - jednolita tapeta
- f.lux - zmienia kolor ekranu w nocy na żółtawy przez co nie bolą oczy (MUST HAVE)
- Facebook++ - dodaje dymki z messengera (bardzo mi tego brakowało) i wiele innych
-iCleaner Pro - czyści telefon z syfu
- iFile - menadżer plików
- LocallAPstore - malutki tweak pozwalający na kupowanie w grze monet (np subway surfer) pomimo faktycznego nie płacenia w AppStore
- Mobius - pozwala obracać home w nieskończoność tzn nie zatrzymujemy się na ostatnim home (nie wiem ja to inaczej wytlumaczyc - całkim przydatne)
- NoSlowAnimations- przyspiesza animacje np.otwierania appki
- Phantom for Snapchat - dużo opcji w snapie
- Power Tap - gdy długo przyciskamy przycisk power i pojawia nam sie pasek na wylaczenie telefonu klikamy w ta ikonke i mamy kilka nowych opcji np. respring
- ShowCase - pokazuje nam na klawiaturze duze i male literki (MUST HAVE)
- Sleipnizer for Safari - Przyspiesza Safari oraz dodaje kilka nowych opcji
- Slide2Kill8 Pro - Jedno małe przesunięcie wyłącza wszystkie programy w tle
- SwipeSelection Pro - bardzo łatwe zaznaczanie teksu lub po prostu ruszanie kursorem poprzez prosty ruch na klawiaturze
- Youtubed - Pozwala odtwarzać youtube w tle np. wlaczamy muzyke i mozemy robic inne rzeczy np. facebook . bardzo przydatne
- 3G Unrestrictor 5 - Pozwala usunąć zabezpieczenia dla sieci komórkowych ( AppStore pobieranie do 100MB czy YouTube niemożność zmiany jakości filmu, czy granie przez internet w gry ktore wymagaja wifi)

1) Taptosnap - wystarczy kliknięcie w ekran gdy mamy włączony aparat żeby zrobić zdjęcie
2) wifipasawords - program który pokazuje hasła do zapamiętanych siecie wifi
3) appbox 8 - ciekawy tweak na zablokowany ekran. Przeciągnięcie w prawo odblokowuje telefon za to w lewo mamy kilka ikonek (skrótów) do aplikacji - zdjęcie
4) auxo 3 - nowy task menager przeciągnięcie palcem z lewego dolnego rogu ekranu pozwala na szybkie wybieranie pomiędzy włączonymi programami
5) autoreferatu przy każdym zamknięciu aplikacji odbokowywuje trochę ramu
6) cameratweak 3 - dodaje kilka fajnych opcji do aparatu np rozdzielczość
7) torrent downloadem - pozwala na pobieranie torrentow z safari (nie próbowałem)

1. AirBlue Sharing + AirBlue Stack + AnyDrop 3 - pozwala na przesyłanie danych za pomocą BT z androidami i iphonami (nawet jeżeli druga osoba nie ma tych tweaków) można ponoć nawet wysyłać mp3 za pomocą sms. Nie do końca ogarniam jak komuś faktycznie się to uda, niech się pochwali w kom.
2. betterFiveIconDock - 5 zamiast 4 ikonek na dole, jak dla mnie pomocne
3.Call Recorder - pozwala na nagrywanie rozmów
4. Change 4G to LTE - zmienia ikonke obok operatora z 4G na LTE, mi się wizualnie bardziej podoba od 4G
5. ColorFlow - to jeden z tych tweaków które powinny być wbudowane w iOS- idealny wygląd dla odtwarzacza muzyki - zlewa kolor okładki albumu/utworu na całość ekranu, też na zablokowanym ekranie, wrzuce ss
6. CyDelete8 - pozwala na usuwanie tweaków tak jak zwykłych aplikacji tzn. przytrzymanie aż zaczną się trząść aplikacje i wtedy pojawia się też ,,X'' nad tweakami
7. DoubleCut - podwójne kliknięcie ''@'' wpisuję podany przez nas mail
8. Faded - wycisza muzykę przy klikaniu pauzy zamiast od razu ją wyłączać
9. ForceGoodFit - dopasowywuje aplikację do ekranu w iphone 6/6+
10. iCaughtU Pro - przy złym wpisaniu kodu robi zdjęcie przednią kamerką i wysyła na mail z lokalizacją
11. LinkTunes for iOS 8 - dodaje w iTunes nową zakładkę gdzie możemy pobierać mp3 prosto na telefon
12. NoAnnoyance - blokuje powiadomienia od aplikacji czy np. 20% baterii
13. Non-Stop Music 8 - puszcza nadal muzykę po respring
14. panicLock Pro - blokuje wybrane aplikację za pomocą gestu np. dajemy telefon znajomemu i nie chcemy żeby wchodził np w wiadomości , więc klikamy np. podwójnie w pasek statusu i wiadomości są zablokowane
15. QR Mode - dodaje w oryginalnej aplikacji aparatu zakładkę na QR - od razu ma wbudowaną przeglądarkę i pokazuje co było w linku
16. Upscale - powiększa rozdzielczość np. ja na 5s korzystam z rozdzielczości iPhone 6
17. Wifi Booster - pokazuje więcej sieci WiFi w ustwieniach WiFi które iOS uznaje za słabe niewarte pokazywania
18. YouTubeToMp3 - konwertuje muzykę z YT do mp3 - nie wiem jak to działa jak ktoś ogarnie niech da info

Jeżeli znacie inne przydatne tweaki piszcie w komentarzach.

WAŻNE:

Niektóre z nich są płatne aby uniknąć płacenia wystarczy dodać źródła np.:

cydia.iphonecake.com
repo.biteyourapple.net
repo.insanelyi.com
repo.hackyouriphone.org
  • 23
@nudle: sam w sobie jailbreak nie wpływa na nic, wszystko jest zależne od tweaków jakie masz. Prawdę mówiąc miałem wszystkie powyższe zainstalowane i nie zauważyłem znacznego spadku baterii. Opłaca się. Nic nie straci a nawet zyska ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie ma wad - możesz instalować nie tracąc danych, jeżeli chcesz oddać do serwisu po prostu instalujesz iOS od 0 i nie ma żadnego śladu
@olgierdalke: ok, to ja sobie pójdę już bo faktycznie nie masz pojęcia o czym piszesz.

P.S. Miałem iphona 5, do tej pory mam ipada air. Jedyne czego mi brakuje z ios to Infinity Blade 3.
@olgierdalke: co mi się nie podoba w SwipeSelection Pro, że po instalacji nie mogę wstawiać pojedynczych liter dużych. Bez tweaka naciskasz shift i przeciągasz na jakąś literę i się wstawia. Po instalacji nie da się już tak robić bo zaczyna przesuwać kursor
@olgierdalke: dzięki za to! po 5 latach bez JB zapomniałem już jakie tweaky warto zainstalować, a szukanie tego i czytanie recenzji każdego mija się z celem. Pewnie jeszcze dziś JB zrobię :)
@Jubei: Miałem G3, nexusa 6 i nota 4. Z każdym wytrzymywałem max 2 miesiące, w końcu się #!$%@?łem że telefony za 3000 zł lagują jak android ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°).

Kupiłem iphona 6 plus, najlepsza decyzja w moim życiu.
@LuZZiomek: no dobra, powiem Ci jak jest. ios bez jb to gówno niestety, pełne ograniczeń i blokad. Cały ten #!$%@? itunes, ceregiele które musisz odpierdzielać żeby dodać własne pliki, uproszczony (aczkolwiek dość ergonomiczny) interface, hardware który jednak nie jest taki doskonały poza designem - miałem dość. JB swoją drogą nie wchodzi u mnie w grę, bo aplikacje z których korzystam na codzień nie zezwalają na jb czy też roota na andku.
@Jubei: Prawda, ograniczenia są i to w #!$%@? ze tak powiem. Z iTunes mam niemile wspomnienia sprzed kilku lat, w tej chwili nie mam go nawet zainstalowanego na PC bo mi nie potrzebny (spotify itd). Interfejs to dla każdego sprawa indywidualna, ja w androidzie na pierwszych telefonach #!$%@? jakieś fikimiki wybuchy itd. Lecz w końcu i tak wychodziło na to ze uzywałem tylko launchera novy bez żadnych modyfikacji.
A No note
@LuZZiomek: nie wiem którą wersję miałeś, ale moja ze snapem nie ma żadnego z wymienionych przez Ciebie problemów. Klapka jak klapka, za to metal i szkło pierwsza klasa. Ekran również idealny - zero problemów. Mało tego, najbardziej bałem się wypalania, tzw. 'burn in' przy jeździe z nawigacją. Niepotrzebnie. Przejechałem z Here Maps załączonym prawie non stop 4 x trasę ~1600km i zero wypalenia. Szok i niedowierzanie. ( ͡º ͜ʖ