Wpis z mikrobloga

#windows10 #windows #microsoft #informacja

Dla pytających o darmową aktualizacje: Niektórzy użytkownicy Windowsa lub Linuxa, mówią specjalnie pierdoły. Ja już się tyle naczytałem, że jestem na 99% pewny tego co powiem. Aby dostać Windows 10 musisz posiadać jakąkolwiek LEGALNĄ kopie Windowsa 7 lub 8/8.1. Musisz także w ciągu roku od premiery Windows 10 zaktualizować swój system do dziesiątki. Licencja na Windows 10 jest przypisana do maszyny (komputera) a nie konta Microsoft.

Rozpiska wersji i aktualizacji w spojlerze

  • 23
@AdamZz:
Plusy aktualizacji do Windows 10:
+ Wsparcie biblioteki DirectX12 - więcej FPSów w grach nawet na Intel Graphics
+ Continuum - jak masz 2w1 łatwiej się go używa
+ Mniejsze wymagania - mniej zużywa RAMu itp
+ Lepszy interfejs
+ Microsoft Edge

Minusy aktualizacji do Windows 10:
- Szpiegi (te same co w 8/8.1) - to jeden wielki mit. Podsłuchiwanie i podgląd aplikacji w Windows 10 to prawda, ale tylko
@PrzemekWolw: z interfejsem to bym się nie zgodził, to kwestia gustu. odpalałem ostatnio najnowszy build 10 i szczerze jestem mocno zawiedziony jeśli chodzi o wygląd. miał być spójny a jest bardzo chaotyczny. menu start to porażka, jest bardzo nieintuicyjne, po doinstalowaniu classic shella wygląda jak kupa. ja osobiście chyba zostaje na 8.1
@Singularity00: To równierz mit i niedomówienia. Chodzi o to że tester Windows Insider nie musi wracać do swojego legalnego systemu (7 lub 8/8.1) po to by znów zaktualizować do pełnej wersji Windows 10, tylko odrazu dostaje aktualizacje z Insider Preview do RTM. Jeśli tester nie posiada legalnego Windows 7 lub 8/8.1 to dostanie aktualizacje do RTM ale będzie musiał zapłacić w sklepie Microsoft za pełną wersję.
@rych666: Interfejs ma niespójności to fakt np. Okno z aplikacji modern i zwykłej. Ale trzeba pamiętać że interfejs zostawią na koniec tak jak to było w przypadku Windows 8 Release Preview i RTM. Ja mam na Dual Bootcie kompilacje 10147 i nie jest źle, ale powinno być lepiej.
@zaqwsxdsa: To bardzo osobliwa opinia, zważywszy na to, co dzisiaj robi się z naszymi danymi osobowymi i w jaki sposób profiluje się zachowania użytkowników. Rozwinąłbyś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)