Wpis z mikrobloga

Mam na sprzedaż Asusa k56cb (x100h bodajże czy jakoś tak, wersja z najmocniejszym i7, 8gb ramu, 750gb dysk, gt740m), kupiony w maju 2013r, ale w wielki piątek odebrałem go z naprawy gwarancyjnej w której wymieniono na nowy cały środek (wszystkie części plus dysk poza baterią). Niestety komputronik nie przedłużył gwarancji a Asus nie dał mi odpowiedzi. Po naprawie używany z trzy tygodnie do Internetu, od tamtej pory leży nie używany. Windows 8 w pakiecie. Przeszedłem na nim far cry 3 bez problemu, #csgo bez problemu osiąga te 60fps w każdej sytuacji na każdej mapie, przeważnie jest to 100-120, czasem skoczy do 130.
Mogę wystawić na Allegro.

#sprzedam #pcmasterrace #laptopy #lublin #deblin #warszawa
  • 21
  • Odpowiedz
@TheSznikers: i3 a i7 to zauważalna różnica, zwłaszcza w mobilnych wersjach. Musiałeś mieć jeszcze coś innego bo on wtedy kosztował 3200 chyba, teraz prawie 3k, a ja sprzedaje laptop który 2 letnie to ma tylko obudowę i baterię, za to ponad 1000zł taniej.
  • Odpowiedz
@TheSznikers: mimo wszystko nie robi się 3 różnych klas procesorów tylko po to żeby miały inną nazwę i inną cenę a wydajność taką samą oferowały lub podobną - gdyby tak było wszyscy i3 by kupowali bo po co wydawać więcej pieniędzy na i7. i3 to możesz sobie w banku postawić do office, przeglądarki i pasjansa żeby ułożyć, do jakichkolwiek poważniejszych zadań dobre i5 to minimum. O pracy z Visual Studio
  • Odpowiedz
@adriannno: @Goglez: I3u tez jest 4 watkowe.
W tym asusie jest i7 niskonapieciowa 2 rdzeniowa wiec o pracy poważniejszej również możesz zapomnieć.
Co innego klasy procesorow stacjonarnych tutaj zgoda. Ale jesli chodzi o laptopy z prochami u to wielkich roznic nie ma :)
  • Odpowiedz
@TheSznikers: Niskonapięciowe świadczy tylko o zaawansowanej technologii oszczędzania energii i nowszej technologii niż standard, w żaden sposób się to na wydajność nie przekłada. Takie samo tłumaczenie jakbyś twierdził że procesory wykonywane np. w technologii 32nm są gorsze niż 60nm ...
  • Odpowiedz
@TheSznikers: ale to nie zasada że niskonapięciowy cpu jest słabszy. Testy testami a VS nie działa ;) A Twoje porównania są na takim poziomie - bolid ferrari ma wydajność jak trochę tańsze porshe - porshe to mniej więcej dobry mercedes - a mercedes to mniej więcej fiat 500 - wychodzi że mniej więcej według Ciebie fiat 500 to porshe - gówno się znasz skoro takimi przykładami sypiesz, do książek proponuję
  • Odpowiedz
@adriannno: o lol :D widzę znawca procki u można w dupe sobie wsadzić ale Ty nie ogarniasz co do Ciebie piszę. Intel zrobił serię u właśnie pod energooszczędność dał w i7 dwa rdzenie i to na prawdę nie ma wydajności każdy Ci to powie, że byle jaki mobilny i7 bez u go pociśnie w każdej grze/programie/użytku codziennym. zarzucasz mi niewiedzę a Sam nie wiesz o tym fakcie i piszesz że
  • Odpowiedz
@Goglez: jak zobaczyłem w powiadomieniach K56B to pomyślałem, że w końcu jakaś rozsądna oferta za ultrabook z niskonapięciowym a okazało się, że cena lol ;D
  • Odpowiedz