Wpis z mikrobloga

#aliexpress #gorzkiezale

Jak mnie wkurzają tacy chińscy sprzedawcy. Niby przedmiot o małej kwocie, ale wertowałem wiele podstron na ali, żeby wybrać sprzedawcę, który oferuje darmową przesyłkę China Post Registered Air Mail. Wybrałem, zapłaciłem. Chińczyk teraz mi pisze:

2015-06-24 18:37:47

Shipping company selected by system, sellers cannot control....
<$7shipping via China Post Ordinary Small Packet Plus (only can track Logistics Information in china)

$7shipping via China Post Registered Air Mail(this shipping method can track Logistics Information all the way)

They have same delivery time, because they belonging to same shipping company 'China Post'.....
No matter Logistics Information can track or cannot, you can and will receive the goods.
Send through aliexpress "Air Mail Orders" Logistics Online, aliexpress guaranteed.
You can Click 'Request to extend Purchase Protection' or contact me to extend time for you...
Thanks...have nice day..
Regards..

Jakoś inni sprzedawcy potrafią podać od razu, że przesyłka jest "China Post Ordinary Small Packet Plus".
Dobra, tylko mi nie piszcie, że te nierejestrowane przesyłki też są spoko, bo dochodzą itd. Wiem o tym. Liczą się zasady.
  • 15
@kodijak: nawet jak była mała dopłata to niech wysyła Air Mailem. Albo dispute albo 1 star feedback ;D majfrendy się boją tego najbardziej

Tak samo jak autor, zawsze szukam z rejestrowaną, ale tylko w połowie przypadków się udaje.
@Husejnow: No co ten Chińczyk to ja nie wiem. :D
Odrzucił mój cancel i napisał, żebym zrobił cancela jeszcze raz i wybrał powód pierwszy lub drugi z listy. :-) A ja wybrałem chyba trzeci - mniej więcej, że "sprzedawca nie wyśle przedmiotu zgodnie z wybranym sposobem wysyłki".
Już miałem dawać ponowny cancel, patrzę a tu przedmiot wysłany, oczywiście jako nierejestrowany.
No to mam okazję zrobić dispute. :) Otwierać dispute już teraz,