Wpis z mikrobloga

#ejejej, zwolennicy #jow. Zapewne o tym nie wiecie (bo #kukiz woli na ten temat wygodnie milczeć, albo sam też nie wie), ale w Azerbejdżanie od równo 20 lat wybory odbywają się w okręgach jednomandatowych i to w modelu brytyjskim. Jak więc to możliwe, że państwo to zajmuje "zaszczytne" 126 miejsce w rankingu Transparency International, a "zduszona mackami partiokracji" Polska zaledwie 35? Dlaczego od 20 lat sytuacja w Azerbejdżanie jest tak mocno do dupy, skoro obowiązuje tam najwspanialszy i jedynie słuszny system wyborczy?
Zapraszam do dyskusji. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#kukiz #4konserwy #neuropa #4kuce #wybory #ordynacjawyborcza #bekazjowow
xvovx - #ejejej, zwolennicy #jow. Zapewne o tym nie wiecie (bo #kukiz woli na ten tem...

źródło: comment_whL1gSl5C3mAE9LQJ7kPmRAttjeG7tby.jpg

Pobierz
  • 16
@xvovx: Nie jestem za JOWami ale twój tok myślenia i analogia jakoby JOWy = patologia bo Azerbejdżan na 126 miejscu w rankingu korupcji jest tak samo trafną tezą jak to że jakieś państwo z liczbą ludności na poziomie 80 tysiecy ma obowiązkowy przymus posiadania broni więc jest bezpiecznie.

Na 14 miejscu w rankingu mamy UK w którym są Jowy natomiast na 15 mamy Japonie w którym także są Jowy.

Więc jak?
@erbo:

No i co z tego gdzie jest Azerbejdzan ?


Nic z tego, po prostu na przykładzie z życia pokazuję, że bajania o zbawczej mocy jowów są właśnie bajaniami opartymi na myśleniu życzeniowym.

Co Polska ma wspólnego z tym krajem?


Chociażby podobnie liczny okręg jednomandatowy, mniej więcej 60'000 obywateli z prawem głosu.
Zresztą jakie to ma znaczenie co ma wspólnego? A co Polska ma wspólnego z USA, że je przywołujesz?

Oczywiście
@CreativePL:

twój tok myślenia i analogia jakoby JOWy = patologia bo Azerbejdżan na 126 miejscu w rankingu korupcji


Nic takiego nigdy i nigdzie nie twierdziłem. Zadałem tylko pytanie jak to możliwe (w domyśle w kontekście teorii głoszonych przez Kukiza), że sytuacja w Azerbejdżanie jest taka zła, skoro mają jowy (i to brytyjskie).
Ale może faktycznie trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem na początku. Szersze wyjaśnienie we wpisie powyżej. ;)
Tymczasem prawda jest taka, że państwa skorumpowane i praktycznie wolne od tego zjawiska są zarówno wśród tych z jowami, jak i tych z systemem proporcjonalnym oraz z systemami mieszanymi. Tu nie ma żadnej prostej zależności.


@xvovx: No i tu zgoda.
że bajania o zbawczej mocy jowów są właśnie bajaniami opartymi na myśleniu życzeniowym.


@xvovx: To chyba tylko TY tak bajasz, bo nikt nie twierdzi że JOWy to recepta na wszystko.
Chociażby podobnie liczny okręg jednomandatowy, mniej więcej 60'000 obywateli z prawem głosu.

Zresztą jakie to ma znaczenie co ma wspólnego? A co Polska ma wspólnego z USA, że je przywołujesz?


@xvovx: Oczywiście pominąłęś przykład UK. A USA już ma więcej wspólnego z Polską niż Azerbejdżan.
tylko przeciwko głoszonym tu i ówdzie przez znaną nam wszystkim osobę bzdurom jakoby wprowadzenie jowów niejako z automatu naprawiało scenę polityczną


@xvovx:
Nikt takich bzdur nie głosi, chyba tylko ty w ostatnim wpisie.