Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie to zastanawialo i gnebi mnie do dzis.
Czy jest tutaj ktos, kto tak jak ja (planuje wyjadz) wyjechał do UK by sie usamodzielnic i pracowac majac 21lv, ukonczone technikum, brak doswiadczenia w pracy w zawodzie/gdzie indziej, bez kursów ?
Chcialbym wiedzieć jak wam poszło i czego unikać, o co sie starać dokladniej oraz jaka postawe przybrać.

#emigracja #uk
  • 22
@b0dzi0: hurr durr unikaj Polakow bo to cwaniaki i cie wyruchaja na pieniondze

A tak serio to jakbym byl toba to bym pisal do @sorek i postaral sie zalapac do jakiejs pracy na pelny etat zeby odlozyc hajsu jak najwiecej a w miedzyczasie sie orientowac co dalej i jakie masz opcje. Pieniadze = mozliwosci, bez nich #!$%@? mozna zdzialac wg. mnie.
@m_bielawski:
Przejrzałem wiele wpisów ale zaden jakos mnie nie zaspokoił.

@mlodosc:
Chcialbym po wyjezdzie pracowac i nauczyc sie jezyka i zrobic studia w UK/Szkocji, polska odpada.

@platkiowsiane:
Moj plan: Praca = Zarobienie i odkladanie kasy na kursy/szkolenia i za ten czas gdy pracuje nawet za ta najnizsza to wysylac CV do firm w zawodzie albo poprostu lepiej platnych.. choc to latwe nie bedzie.
@mlodosc: Wiem, ze Angielski papierek > Polski papierek.
Jestem poprostu swiezakiem ktory ledwo szkole ukonczyl, dlatego wydaje mi sie, ze latwy start to to nie bedzie ale zas nie chce dupy dać i wrocic po miesiacu..
Zawsze mnie to zastanawialo i gnebi mnie do dzis.

Czy jest tutaj ktos, kto tak jak ja (planuje wyjadz) wyjechał do UK by sie usamodzielnic i pracowac majac 21lv, ukonczone technikum, brak doswiadczenia w pracy w zawodzie/gdzie indziej, bez kursów ?
Chcialbym wiedzieć jak wam poszło i czego unikać, o co sie starać dokladniej oraz jaka postawe przybrać.

#emigracja #uk

@b0dzi0: weź byle jaka robotę w uk na 1-2 miesiące i
@dawid-rams: Taki mam plan. Zarabiac, szkolic sie i wysylac CV do lepszych robot.

@Cichociemny: W polsce odpadaja bo musialbym zrobic zaoczne, nie jestem bananowym nastolatkiem ktory moze sobie pozwolic na dzienne co za tym idzie na wszystko musialbym zarabiac sam. Wyczytywalem, ze glownie pracodawcy patrza na papierek angielski a mniej korzystniej na polski choc przeciez powinny byc one rowne sobie.
W UK studia sa drozsze o 7x chyba niz w
@b0dzi0: Nikomu tu nie przeszkadza mój polski papierek. Nie bardzo rozumiem jak chcesz się utrzymywać i studiować w tym samym czasie w UK, skoro miałbyś z tym problem w Polsce.
Z UK i Szkocją chodziło mi o to, że Szkocja jest częścią UK, także rozróżnianie w ten sposób jest niepoprawne.
@Cichociemny: W takim razie jestes 1wsza osobą, ktora tak tutaj mowi. W polsce musialbym zarabiac o wiele wiecej niz w UK zeby ogarnac. Zawsze moge postarac sie o to, by tak jak kolega z Londynu zlozyc wniosek o studia w ktorych splaca sie kredyt na nie wziete przez nastepne dlugie lata (musialbym sie bardziej dopytac) lecz obowiazkiem jest IELTS.
@b0dzi0: Spotkałem kilka osób, które robią tu doktoraty albo pracują jako postdoci z papierem Polskiej uczelni. O ile nie studiujesz gównokierunku i jesteś rozgarnięty to nikt nie powinien robić z tym problemów.
@Cichociemny: Chodzi glownie o teleinformatyke a nie informatyke. Umiejetnosci owszem, ale nie zapominaj ze to polska szkola, tutaj nie ucza Cie tego co Ci sie przyda a stare regulki, teorie a praktyke.. szkoda slow.
@Cichociemny: Teorii bylo zawsze wiele, praktyki jedynie w windows serwer i linuxie. Czasem Vayatta, Tworzenie punktu dostepowego wifi, zbridgowanego polaczenia/sieci i zarabianie kabli. Tyle na cale lata.
Najgorzej, ze trzeba liczyc sie z tym, ze bez doswiadczenia wczesniejszego nie bedzie tak latwo.
@b0dzi0: 21lvl here po technikum
w październiku zacząłem studia na pwr, ale brakowało w domu pieniędzy , więc zacząłem szukać pracy. Znajoma zaproponowała wyjazd i tak już od miesiąca jestem w UK. Praca co prawda na magazynie, ale podoba mi się, mnóstwo ludzi z którymi można pogadać. Hajsu jeszcze wielkiego nie trzepie ale i tak starcza i można zaoszczędzić. Dasz radę, jedź najwyżej wrócisz jak byś nie dał rady. Miałem spore