Wpis z mikrobloga

Wracałam przed chwilą z ryku z koleżanką, no i zaczepiło nas trzech obcokrajowców i pytają mnie (a nie ją), jak dojść na rynek, a ja im mowie "vous-parlzez fracais?", a oni "no, only english", a ja na to "je suis desole, je ne peux pas vous aider" i poszlam, a ona poszla za mną, bo ją odprowadzałam na nocny autobus. No i ona późniejd o mnie, czemu im nie pomogłam, skoro znam angielski, a ja pytam "a czy angielski jest w jakikolwiek sposob lepszy od francuskiego?", a ona powiedziała po chwili "w sumie racja", ale widziałam, że jest jakoś wzburzona.
  • 122
  • Odpowiedz
akurat jezyk francuski jest tak.samo.jezykiem.globalnym jak angielski czy hiszpanski, to ze.ktos nie chce mowic w jezyku hamburgerow, zasluguje na pochwale, a nie krytykowanie.
  • Odpowiedz
@deroo: Jesli w ten sposob to.pojac to faktycznie nie zasluguje, natomiast jako kontra na teze ze kazdy na swiecie zna angielski, jak najbardziej. Zauwaz ze oni.nawet nie zapytali czy mowi po.angielsku tylko od razu ja o cos pytaja w tym jezyku.
  • Odpowiedz
@Pan-naklejka: XDDDDDDDDDDDDDDD
Wiem o tym, dlatego uważanie ze Francuski to globalny i nawet turyści w Polsce powinni go znać bo inaczej nie pomogę jest chore.
Chyba nie znam osoby która potrafi się posługiwać tym językiem i nie jest #!$%@?ęta, chyba taka cecha wspólna żeby #!$%@?ć jak żabojad u siebie.
  • Odpowiedz
@deroo: Z ta znajonoscia bym.nie przesadzal, mialem.okazje poznac ludzi na studiach dla.ktorych ten jezyk byl czarna magia i nie byla to.patologia, ot po prostu znali inne przydatne jezyki i ich angielski opieral sie.na slowach typu OK.
  • Odpowiedz
@NadiaFrance: Ej rene ja tez chce tak umiec mowic w jezyku zabojadów, 5 lat sie uczyłem na rozszerzeniu w LO i nie umiałem docenić, teraz nic nie pamiętam. Chce być tak ekstra jak ty powiedz co robić, jak życ. pzdr
  • Odpowiedz
@NadiaFrance: czyli zachowałaś się jak typowy Francuz. Po angielsku się dogada, ale wywyższa swój język ponad wszystkie inne. I zamiast zrobić dobry uczynek i pomóc facetowi to masz teraz jakieś złudne przekonanie, że postąpiłaś właściwie.
  • Odpowiedz