Wpis z mikrobloga

  • 0
@Verkun: Jprd, oglądam tylko dlatego, że jestem ciekawy, dlaczego ośmiornica chce zniszczyć świat, a oni robią jeszcze drugi sezon robić?
  • Odpowiedz
@Kliko: >chcą
Ale wiesz, że anime/manga to biznes, tak? Bo widzę, że niewiele zrozumiałeś z dyskusji o NGNL.

Celem anime/mangi/ln nie jest zaspokojenie Twojej ciekawości, tylko zysk. Żeby uzyskać zysk, muszą być wydawane tak długo, aż się sprzedają. Materiałem źródłowym AssClass jest manga, która nadal regularnie wychodzi, póki co ~140 rozdziałów, z czego anime dotarło do ~75. Skoro manga się sprzedaje, to czemu autor miałby ją zakończyć po, dajmy na to,
  • Odpowiedz
  • 0
@Verkun: Ale wiesz, że ja nie czytam mangi? A co za tym idzie nie wiem, ile materiału idzie na animu? Dlatego dla mnie to anime wygląda właśnie na przeciągane, tak jak Nisekoi. Napisz.

  • Odpowiedz
@Krunhy: Chyba oglądamy różne anime. Większość odcinków w tym sezonie to były poszczególne arcs (to ma w ogóle tłumaczenie na polski?) składające się z kilku odcinków. No ale cóż, nie każdemu musi się przecież podobać, także rozumiem.

@Kliko: Pewnie, że nie ma zasady "jest zysk = jest anime", ale to już wytłumaczyliśmy w dyskusji o ngnl, wiele anime powstaje tylko jako promocja materiału źródłowego. Nie wiem czy Bleach przynosił straty,
  • Odpowiedz
@Krunhy: To anime o gimnazjalistach ze sporą ilością komedii - trzeba dostosować swoje oczekiwania do fabuły / umiejscowienia anime. Twój zarzut można dopasować do dosłownie każdej serii :
Cowboy Bebop? Latanie statkiem i łapanie przestępców ciężko nazwać storyline
Yahari? Przesadzona drama nastolatków i siedzenie w klubie ciężko nazwać storyline
Shirobako? Siedzenie w studiu anime i rysowanie ciężko nazwać storyline
I tak dalej.
Z dowolnym takim stwierdzeniem zgodzą się wszyscy, którym dane
  • Odpowiedz
@Verkun: Nie można, jest różnica między anime, w którym fabuła rozwija się z odcinka na odcinek i jest zachowana pewna ciągłość, a anime w którym kolejne odcinki mają niewielki związek ze sobą. Idąc twoim tokiem myślenia to i K-on! można podpiąć pod storyline, bo dziewczynki rozwijają się i celują w budokan.

Ciągłe - Death Note/Steins;Gate - wydarzenia, które mają swoje skutki i następstwa
Odcinkowe - Cowboy Bebop/Mushishi/Aria - kolejne odcinki mają
  • Odpowiedz
@Krunhy: W takim razie AssClass pasuje do Twojej definicji ciągłego anime. Widać zmianę wszystkich uczniów klasy E zarówno w podejściu do nauki jak i życia w ogóle, głównie zauważenie własnej wartości czy chociażby ignorowanie tego, co na ich temat sądzą inni (główne powody przez które wylądowali w tej klasie). Jeżeli chodzi o bardziej "przyziemne" skutki, to mamy na przykład całkowitą zmianę relacji Terasaka (ten z gorączką w hotelu) - reszta klasy,
  • Odpowiedz
@Verkun: Tylko, że z ich rozwoju dla całej historii na razie nic nie wynika. Będą się tak rozwijać, rozwijać, a potem okaże się, że fabuła się zamknie w 3 ostatnich odcinkach.
  • Odpowiedz
@Krunhy: Wynika, no ale jeżeli pomijasz ogólny rozwój uczniów, to mogę Ci podać konkretny przykład Nagisy. Jego rozwój pozwolił mu dwukrotnie uratować klasę E, a w późniejszych rozdziałach sprawił, że w końcu mógł w końcu "uciec" od nadopiekuńczej matki i zmienić jej podejście do niego, czego wcześniej nie mógł osiągnąć przez lata.
  • Odpowiedz