Wpis z mikrobloga

Witam z powrotem po 7 #!$%@? miesiącach katorgi na #bojowkawindowsphone . Ten system jest ok, ale dla osoby która nie chce instalować #!$%@? żadnych aplikacji, bo wszystko jest okrojone, połowa funkcji nie działa albo #!$%@?. Nawet Messanger jest aktualizowany raz na kilka miesięcy i słabiutko działa. WP umrze wraz z aktualizacją do 10. Dziekuje pozdrawiam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#android #bojowkaandroid
  • 15
@PesaSA: z powodu awarii hardware'u zmuszony byłem po roku przesiąść się z Lumii 925 na HTC One V. HTC po resecie do ustawień fabrycznych i zainstalowaniu Opery Mini podziałał sprawnie 2 tygodnie po czym zaczął zwalniać. aktualnie ma ok miesiąca i ni #!$%@? nie da się nawet SMSa normalnie napisac, czasem i 20 sekund czekania na otwarcie się okna z listą wiadomości. zawieszający się budzik, czy późno aktualizowana lista połączeń (klikam
@zolwixx: Ja przesiadłem się z Lumii 520 na S4 mini, telefon był wcześniej używany przez rok przez kogoś innego i gdy brałem go do ręki to nic się nie zacinało, wszystko sprawnie działało. No ale ja wiem jak jest z tanimi androidami, że trzeba co chwilę kombinować by czyścić, sam to przerabiałem, dlatego bunt i przesiadka na WP na chwilę, ale już nigdy do tego systemu nie wrócę. xD
HTC One V.


@zolwixx: Masz szczęście że to coś w ogóle działa skoro ma w sumie porównywalne bebechy z pierwszym Galaxy S z 2010 roku (!), dodatkowo wzbogacone "lekką" nakładką od HTC i starożytną wersją Androida.

Dla tych co nie wiedzą co to za "wypasiony" smartfon: http://www.gsmarena.com/htc_one_v-4575.php

Obecnie wart może z 50zł jeśli ktoś zbiera złom, więc porównanie go do Lumii 920 z dwukrotnie lepszą specyfikacją jest śmieszne, żeby nie powiedzieć
@wysuszony: mam również tablet Samsung Galaxy Tab (model P1000 gwoli ścisłosci , ten 7") z androidem 2.2 i jest to do tej pory najlepiej działający android z jakim miałem do czynienia. posiadanego 1.5 pominę milczeniem.

porównanie HTC One V i Nokii Lumii 925 jest na miejscu jeśli biorę pod uwagę nie punkciki w benchmarkach, tylko zwykłe użytkowanie telefonu: rozmowa, sms, sprawdzenie maila, budzik. a jeśli jeszcze starszy Galaxy Tab P1000 mimo
@zolwixx: Porównanie nie jest na miejscu bo 920 to był flagowiec Nokii w 2012 roku, a HTC One V to nawet nie był wtedy mid-end (przypomnę że to ten sam rok w którym wychodziły SGS3, Note 2, Nexus 4) tylko szrot z bebechami dwie generacje do tyłu, który HTC próbowało gdzieś wcisnąć, ale się nie udało bo rynek był zalany dużo lepszymi i tańszymi produktami.
@wysuszony: ok, wiem, wychodziły wtedy również bliźniaki One S i One X z 2 i 4 rdzeniami. tylko że fabrycznie nowy V również śmigał aż miło i dziwnym trafem w przypadku każdego andruta (nie wiem w jakiej skali wyjątiem jest ten moj tablet) następuje okres, w którym zwalnia i to mocno. czynności trwające sekundę trwają kilka. Nawet w S i X były mniejsze i większe przycięcia, wiem bo szef klął na
@zolwixx: To już uroki beznadziejnego HTC Sense, które nawet znienawidzony TouchWiz zjada od zawsze na śniadanie. Miałem do tej pory każdą wersję Androida od 1.5 wzwyż (prócz 5.1) i moim zdaniem Android zaczął się tak naprawdę od 4.4, no może od biedy 4.3. Wersję 2.2 o której mówisz wspominam raczej słabo (czasy pierwszej Milestone) i 2.3 biła ją na głowę.
@wysuszony: w takim razie korzystając z okazji co byś polecił budżetowego (dajmy na to komisowe 500 zł) z andrutów? mojego V wypieprze jak tylko naprawię nokię, ale ze względu na aplikacje chciałbym mieć jakiegoś androida w obejściu. gry i benchmarki mnie nie interesują, od tego mam PC, a posiadany tablet wielkościowo się nie nada.