Wpis z mikrobloga

#bojowkawindowsphone #smartfon #telefony #windowsphone #windows10 #windows
Co kupić?
Wymagania:
-developerka
-jak najlepszy aparat z zeissem
-dobry wyświetlacz
-jak najlepsza bateria
-aktualizacja do win 10 (pewna)
-wsparcie przez następny rok/dwa

Wybór:
-lumia 1520, troszkę stara
-lumia 640 XL DS (13 mpx ;( )
-lumia 930
-nic i czekać na nowego flagowca te 2-3 miesiące, chociaż co one mogą mieć po za dodatkową lampą led, wyświetlaczem 4k i połączeniem z monitorem? Gier nie potrzebuję, ekrany 5,2 i 5,7 troszkę duże, tak 5 cali byłoby perfect. Nie wiem po jaką cholerę mi 8 i 6 rdzeni. Chyba, że te telefony będą miały coś, co jest mi potrzebne do robienia appek i lepszych fotek niż np. lumia 930.

Budżet bez ograniczeń
  • 9
@BuBu3: pierwszy myślnik w moich wymaganiach "developerka", a przy tym trzeba mieć najświeższy soft niestety ;/
Plotki plotkami, zapewnienia zapewnieniami, prawda jest taka, że Microsoftowi zmienia się co miesiąc, czy 930 będzie miała win10 czy nie. Raz jest, raz nie ma ;/ i bądź tu mądry i pisz wiersze. Wziąłbym tą 640XL DS, dużo kapusty nie stracę w razie "w", win 10 też będzie, ale ten aparat 13mpx i brak stabilizacji
@Kuork: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/preview-supported-phones niby tak, ale na tej liście jeszcze trzy miesiące temu nie było 930 :) Jeśli chodzi o specyfikację, to akurat jest perfekcyjna. 5", nie za duży i nie za mały. 2GB ram (tylko 1gb mniejszy od flagowców), 4 rdzenie (we flagowcach 6 i 8, ale po co to komu? chyba tylko do telewizora 4k, bo żadna gra nie wykorzysta tego potencjału przez następne 10 lat), aparat ten sam tylko
@dzika_stonoga: Nie było ponieważ mieli problem z wymuszeniem aktualizacji. Lumia 930 ma dwie lampy LED. Bateria jest trochę za słaba, tutaj się zgodzę, ale wytrzymuje mi spokojnie 1,5 dnia przy dość intensywnym użytkowaniu. Ale dla komfortu psychicznego ładuje najczęściej codziennie :)

No cena tutaj trochę wysoka. Można u konkurencji wskazać naprawdę ciekawe telefony, ale niestety z Androidem :)
Jeżeli ci się nie śpieszy z flagowcem to bym na twoim miejscu poczekał