Wpis z mikrobloga

Mirki, pomocy. Mam dwa pytania odnośnie BootStrap
1. Potrzebowałam tło dla row więc dodałam mu

div class="row" style="min-height: 100px; background-color: #dadada">
logo mi się mieści, ale nie mogę wycentrować panelu z menu w pionie, który jest w tym samym row, bo leci do góry. vertical-align: middle; nie działa :(

2. Czy nie lepiej by było wrzucić w tle obrazek?

#webdev #webdesign #html #css #bootstrap
  • 24
  • Odpowiedz
@Xanthia:

Po pierwsze - dlaczego dodajesz style w pliku z HTMLa, a nie w osobnym? (np. style.css)
Po drugie - podaj caly kod, bo nikt nie wywrozy dlaczego cos gdzies sie nie miesci.
Po trzecie co ma min-height i vertical-align: middle do pozycjonowania w pionie?
  • Odpowiedz
@Xanthia: coś źle robisz. Albo warstwie z 'row' nadajesz klasę jak wyżej i w css dodatkową regułę, albo:


i w .css:

.kolejny-vertical-fix {
display: inline-block;
vertical-align: middle;
float: none;
}
  • Odpowiedz
@egocentryk: Dziękuję, ja to muszę przemyśleć jeszcze jak zrobić. Bo tak jak robię jest źle. Poza tym muszę wrzucić parę rzeczy na top, który jest rozmytym tłem, m.in jakieś hasło z buttonem. Mam wszystko zrobione w html + css ale muszę teraz na BootStrapa przerobić i szlag mnie trafia. :(
  • Odpowiedz
@Xanthia: http://egocentryk.pl/trash/xanthia/

Wszystko oparte na Twoich plikach + kod, który wklejałaś w tym wątku. Zerknij na źródło, zwróć uwagę, że dołączam custom.css, w którym jest definicja dla klasy vfixer. Z diva okalającego menu wywaliłem klasy panel/panel-default, bo zaburzały pozycjonowanie elementów. Wszystko śmiga jak ta lala, chyba że o coś innego Ci chodziło?
  • Odpowiedz