Wpis z mikrobloga

#parachutesmusic #catpower

Chan Marshall kończy dziś 40 lat. Z okazji urodzin wokalistki Cat Power, jednego z moich ulubionych zespołów pozwolę sobie podrzucić kilka jej utworów, póki nie grozi mi za to wielomilionowa kara, chłosta lub dożywocie:

1. The Greatest

2. Sea of Love

3. Free

4. Rockets

5. Nude as the News

6. Hate

7. New York

Sam nie wiem, która jest moja ulubiona. Chyba cover New York. Jeśli komuś podoba się jej muzyka polecam zapoznać się przede wszystkim z takimi płytami You Are Free ( @gaska: jeszcze raz dzięki za rekomendację), The Greatest czy Jukebox. A potem z pozostałymi.

Cat Power, właściwie Charlyn Marie Marshall („Chan”), (ur. 21 stycznia 1972), amerykańska wokalistka i autorka utworów muzycznych. Jej znakiem rozpoznawczym jest minimalistyczny styl, oszczędna gra na gitarze i fortepianie oraz eteryczny, niski głos.
  • 6
  • Odpowiedz
@parachutes: Sto lat dla Chan.

Ja bym dorzuciła Metal Heart, wersja z Jukebox jest cudowna. Także Lived In Bars (dobrze mi się kojarzy), I Don't Blame You (pierwszy utwór jaki usłyszałam) i hm, mogłabym wymieniać jeszcze bardzo, bardzo dużo bo to moja ulubiona wokalistka. Plus jeszcze taka mała ciekawostka.
  • Odpowiedz