Wpis z mikrobloga

Czy są na sali Mirki programiści grający w Ingress? Ewentualnie niegrający ale znający temat?
Mianowicie zastanawia mnie, czy Google udostępnia jakieś oficjalne[1] API do Ingressa. Chciałbym napisać prostą aplikację np. w Javie lub C#, która:
- wyświetla wszystkie dostępne portale w zadanym promieniu (wystarczą nazwy)
- wyświetla nazwy wszystkich aktywnych[2] agentów obu frakcji w zadanym promieniu
Szukam, szukam i nic. Jestem niedoświadczony w kwestii używania jakichkolwiek usług tego typu (studbaza zacofana mocno) i chciałbym spróbować, a jednocześnie napisać przydatną dla siebie appkę (do raportowania, przygotowywania akcji, być może planowania linków do większych cfów).
Ktoś? Coś? Ciekawi mnie to.
________________
[1] - nieoficjalne jakieś znalazłem, ale nie chcę zaryzykować bana
[2] - powiedzmy, że aktywny to taki, który wykonał dowolną akcję (hack, deploy, upgrade, install, link, shoot) w ciągu wybranego okresu (np. ostatnie 24h, ostatni tydzień, ostatni miesiąc itp.)
________________
#ingress #api #programowanie
  • 4
@mondzioI: no iitc znam, ale chciałbym coś własnego, co mogę w zasadzie w dowolnym kierunku kształtować. Ale dzięki za odpowiedź, pozostaje planowanie w głowie i ewentualne bazgroły w paincie/na kartce :D
Swoją drogą lista portali z okolicy przydałaby się jako standardowa opcja w Intelu :/
@Arveit: Nie udostępniają, chociaż obiecywali dawno temu :/ Ludzie od początku próbowali coś pomóc tej grze, a Niantic tylko banował i ewentualnie sam wprowadzał podobne ulepszenia wiele miesięcy później. Z drugiej strony ciężko wprowadzić API, które coś by dało, a nie pomogło botom bardzo :/ #tylkoniebiescy w każdym razie