Wpis z mikrobloga

Mirasy,
Mam na studiach kolegę, który jest mega ogarnięty, wypowiada się całkiem sensownie i po prostu widać, że ma mega wiedzę. Może ważny jest też fakt, że jest ode mnie ze 2 lata starszy, a studiujemy sobie zaocznie #nygusy
a) mamy exam z analizy. Ziomek dzwoni do mnie dzień wcześniej z info, co umie, generalnie mnie zagina na każdym kroku.
Drugi ziomek - nie uczył się nic, nic nie umie, tak normalnie ogarnięty.
Przychodzi exam. 2 zadania. Jedno z zadań, to wybrać sobie najciekawszy problem analityczny, wymyślić logiczne liczby, powyliczać i dziękuję. Po 5 minutach prowadzący podchodzi do kogoś, widzi, że nic nie pisze. Mówi ' Jak Pan ma nic nie pisać, to proszę wyjść. Jak jeszcze kogoś zobaczę, co nie pisze, to von'. Wyszło 20 osób z 35. Pierwsze zadanie niby proste, ale wiadomo, że nikt się nie uczył, bo prowadzący to istota niezbadana. Ziomek, który się nie uczył - zdał elegancko jako jedna z 6 osób. Rozwiązał tylko zadanie drugie, KTÓRE to tylko zrobił każdy, kto został.
Ziomek, który się uczył, ten ogarnięty - nie zdał. No po prostu rzal.
b) rynek. Zwykły test, babka nam wysłała prezentację. Otwieram, a tam JEBS 145 slajdów. No to wiadomo, nie będę się uczyc, tylko sobie przejrzę. W międzyczasie dostaję test z tamtego roku, no to wiadomka, zerkam tylko na ten test, slajdy już nie.
Dzwoni do mnie ogarnięty ziomek, ten sam co wcześniej. Mówi, że to jest proste, że zaliczymy jak sebixy gole na podwórku.
Przed samymi zajęciami - tłumaczy mi co i jak, co jest co, jak i dlaczego, co co oznacza tego śmego.
Ziomek normalnie ogarnięty - ledwo co dukał podstawy.
Przychodzi exam,
Patrzę - DAŁA CO INNEGO. wiadomka.
Piszę ze łzami w oczach, że wrzesień.
Za godzinę mamy wyniki.
Ja i normalnie ogarnięty ziomek - 3 i 3,5
Ziomek mega ogarnięty - 2.

  • 8
  • Odpowiedz
@kawoczeko: ile to takich egzaminów było (na zaocznych to już nie mówię) jak przychodził ktoś z grupy prawie z drinkiem w ręku prostu z party, zjarany, bez kartki i długopisu i Zaawansowanych zagadnień matematycznych dostawał 5 i zdawał jako jeden z 5 na roku ;)
  • Odpowiedz