Wpis z mikrobloga

Co powinien umieć junior php developer / młodszy programista php?


@Lew_Bartosz: To, czego aktualnie wymaga pracodawca. Każda oferta jest inna, więc ciężko wskazać co musisz umieć. Jeden zatrudnia juniora, żeby go poduczyć, a drugi, żeby zwalić na niego najgorszą robotę, której nikt inny w firmie nie chce się podjąć ;)
  • Odpowiedz
junior ma prawo pytać o pomoc.


@kmicolo: każdy ma prawo pytać i prosić o pomoc, z doświadczeniem i stanowiskiem zmienia się jedynie skala problemów. Jak w twojej firmie jest to zabronione/źle widziane to lepiej znaleźć inną firmę niż męczyć się w *ujowej atmosferze.
  • Odpowiedz
@Diabl0: Każdy ma prawo pytać, ale senior to osoba która już poległa na problemach które ma junior i ma z nimi doświadczenie. Senior nie pyta się raczej jak coś zrobić i za to mu płacą tyle co czterem czy pięciu juniorom.
  • Odpowiedz
@kmicolo: Senior nie musi doskonale znać każdej stosowanej w firmie/projekcie technologii czy biblioteki - mogą być osoby które się w tym specjalizują i wiedzą więcej. Senior to taki sam człowiek jak reszta programistów - ma zazwyczaj duże doświadczenie i zna dobrze swoją działkę, ale też potrafi zapominać, mylić się, nie doczytać lub źle coś zrozumieć. Jeśli senior myśli że pozjadał wszystkie rozumy i nie trzeba korzystać z wiedzy i doświadczenia
  • Odpowiedz
@Diabl0: Seniorzy z którymi ja pracowałem jednak bardziej pasowali do mojej definicji, może wszystkiego nie wiedzieli, ale to oni byli odpowiedzialni za rozwiązanie problemów na których reszta poległa.
  • Odpowiedz
@kmicolo: bo dobry senior to zazwyczaj osoba która dobrze rozwiązuje problemy, ale do ich rozwiązania może wykorzystywać wiedzę i doświadczenie innych.
  • Odpowiedz