Wpis z mikrobloga

@mkarweta:
10 hops słabe. Wodniste.
@LowcaAndroidow:
Nie da się tego ocenić, nie istnieje skala cytrusowości. Nie dałoby się nawet mając wszystkie piwa do porównania. Jedne są bardziej mango, inne bardziej grejpfrut itp.
Z ostatnich bardzo cytrusowych to piłem Piotrek z Bagien zielone.
Mój top to Grand Prix Dziełaka, ale tego już nie dostaniesz. To co Ciechan proponuje w zamian to jakiś żart dla wielbicieli sacharozy w kostkach.
@LowcaAndroidow:
Hadra/Huncwot, Kormoran, wspomniany już Piotrek z Bagien (zielony), Hopface Killah, Wrężel AIPA, Molly z Doctora jest fajna, ale trochę w inną stronę cytrusowa. Piłeś wszystkie z wymienionych?
@mkarweta:
Browar Cieszyński nie jest "spadkobiercą" receptury, bo ta została użyczona na zasadzie licencji na rok. Zresztą, różnica jest spora między tymi piwami, zarówno od strony technicznej, jak i smakowej.
@mkarweta:
z Cieszyna była AIPA - aczkolwiek tylko dwie pierwsze warki są na pewno na recepturze Czesława. Potem browar przebąkiwał, że Czesław miał niewiele wspólnego z recepturą kolejnych warek, co tam się dokładnie działo - o tym nie wiem.

DIPA z Cieszyna była niesamowita pita prosto z tanku. Później jeszcze piłem z kega lanego wprost z leżaka. Przepyszne! Problem z piwem nastąpił po filtracji na ziemi okrzemkowej - mocno straciło na