Wpis z mikrobloga

#utorrent #torrent #torrenty #pytanie

Hej Mirki. Mam problem z pobieranym plikiem. Plik ma kilka tysięcy seedów i kilkaset peerów, a mimo to transfer od dobrych kilkunastu godzin waha się od 50 kB/s do 150 kB/s. Nie mam ustawionego limitu, a przepustowość mojego łącza to 50 Mb/s. Niejednokrotnie już pobierałem pliki znacznie starsze, o znacznie mniejszej ilości seedów / peerów i nigdy nie miałem podobnego problemu. Zawsze po krótkim czasie prędkość osiągała te maksymalne 4 - 5 MB/s, ewentualnie wahała się w okolicach 2 MB/s.

Używam uTorrent. Czy jest jakaś możliwość przyspieszenia transferu w opcjach programu? Może trzeba ustawić gdzieś priorytet, albo wymusić, żeby program korzystał z większej ilości źródeł?

PS: Prędkość internetu jest prawidłowa, nikt inny z niego nie korzysta, nic innego nie zjada transferu, uTorrent odblokowany w firewallu, zasilacz spoza czarnej listy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 8
@list86: globalnie 200, a na torrent 50. Ale z tego co widzę w zakładce "peers" przy pliku, to łączy się maksymalnie z 10 - 15, z czego 2 dają mi jakieś kilkadziesiąt kilobajtów, a reszta to jakieś grosze.

@ashmedai: Rozkręca się od 14 godzin? :P
@list86: To znaczy? Mam dodać jakiś port do wyjątków w zaporze? Jeśli tak to jaki? Jeśli natomiast chodzi o mojego dostawcę, to wiem na pewno, że nie blokuje on żadnych portów.
@Fido2801: musisz odblokować port TCP/UDP na którym pracuje uTorrent, na routerze dla swojego adresu IP. czasem pomaga też ustawienie DMZ dla adresu IP. wskazane jednak w przypadku posiadania programowej zapory sieciowej / bezpiecznego systemu operacyjnego. w necie jest dużo tutoriali. w różnych routerach te opcje znajdują się w różnych miejscach.