Wpis z mikrobloga

Nice Guys tend to seek the approval women. Even as they are trying to become what they believe women want them to be and doing what they believe women want them to do, Nice Guys tend to experience tremendous frustration in gaining the approval they so intensely desire.
This frustration is due to the reality that in general, women view men who try to please them as weak and hold these men in contempt. Most women do not want a man who tries to please them — they want a man who knows how to please himself. Women consistently share with me that they don't want a passive, pleasing wimp. They want a man — someone with his balls still intact.

Mili faceci mają skłonność do szukania kobiecej akceptacji. Pomimo stawania się i robienia, w co jak wierzą, chcą od nich kobiety, mili faceci doświadczają ogromną frustrację w otrzymywaniu tej akceptacji, którą tak bardzo pożądają.
Generalna rzeczywistość jest taka, że kobiety widzą facetów którzy próbują zaspokoić ich zachcianki (kupowanie prezentów, chodzenie do kina, do restauracji) jako słabych, nie mających poza materialnymi zabawkami nic do zaoferowania (lub inaczej ujmując: nie mający do zaoferowania SIEBIE - gdyż sami w sobie są słabi, niezdolni do dominacji i przejawu siły gdy wymaga tego sytuacja). One chcą mężczyzn, którzy potrafią zadowolić siebie. Kobiety cały czas dzielą się ze mną tym sekretem, że WCALE nie chcą pasywny automat do zaspakajania kaprysów. One chcą mężczyzny - kogoś, kto ma jeszcze jaja na swoim miejscu.

Cytat jest z książki "No more nice guy". Nie czytałem całej, tylko wyrywkowo. Nie stwierdziłem, że próbuję zaspakajać zachcianki kobiet. Jakby była wątpliwość o moją płeć, to patrz w tagi. Generalnie rada, żeby najpierw zaspokoić siebie, działa w obie strony. Kobiety nie chcą #!$%@?, tylko mężczyzn którzy potrafią żyć, mężczyźni nie chcą umalowanej kłody, tylko kobiety która będzie przejawiała inne wartości poza wyglądem (co nie oznacza, że wygląd jest bez znaczenia).

#rozwojosobisty #falszywyrozowypasek
  • 1