Wpis z mikrobloga

Są tutaj jakieś mirki grające na #ps4 na monitorze od komputera? Bo mam takie #pytanie. Z tego co się orientuję, to taki monitor musi mieć hdmi, 1080p i być 16:9. Żadnego tunera tv i żadnych innych wynalazków nie potrzeba? I jeszcze jedna sprawa- jak jest ze słuchawkami? Muszą być jakieś specjalne pod konsole, czy wszystkie na usb lub mini jack dadzą radę? http://www.ceneo.pl/28656541 Takie mi się spodobały, ale nie wiem jak radzą z dźwiękiem z komputera. Pomoże ktoś?
  • 8
  • Odpowiedz
@TommQ: Co do monitora: 16:9, 1080p i hdmi. Więcej Ci do szczęścia niepotrzeba.
Osobiście mam podłączone jackiem głośniki do monitora, ale zdarzało mi się podłączać słuchawki do pada - działa wszystko elegancko.
  • Odpowiedz
@TommQ: tunera nie potrzeba, moze byc 16:10. Sluchawki na mini jacku mozesz wpiac do kontrolera, albo potrzebujesz monitora z wyjsciem sluchawkowym. Na usb nie ruszy raczej. Ale granie na monitorze to porazka na maksa.
  • Odpowiedz
@TommQ: Ja gram na monitorze od PC. Dokładnie jak mówisz, najważniejsze, żeby był 1080p. Nawet nie musi mieć wejścia HDMI, ja akurat mam troche starszy monitor bez wejścia HDMI, dlatego korzystam z przejściówki DVI. Dodam, że nawet wygodniej mi się gra przed monitorem niż przed 46 calowym tv, ze względu na dość spory input lag w tv. A co do słuchawek to nie orientuje się, ale ja korzystam z takich za
  • Odpowiedz
@nv-: @FalconOKO: mieszacie, monitor w praktyce musi mieć HDMI i wyjście słuchawkowe. Inaczej pozostaje wyprowadzenie audio jackiem z konsoli - głupota jak chcesz podłączyć do głośników. Ewentualnie jest chyba jakieś wyjście optyczne. To samo z DVI - są chyba jakieś przejściówki które osobno wyprowadzają dźwięk, ale gość chce kupić nowy monitor to po co mu półśrodki, zwłaszcza, że monitory są tanie jak barszcz.
  • Odpowiedz
@rtone: W konsoli nie masz wyjścia na dzwięk. Napisałem tylko, że nawet jak w monitorze nie masz wejścia HDMI jak u mnie, to i tak możesz podłączyć go do konsoli przez przejściówkę DVI-HDMI. Czy są jakieś przejściówki które wyprowadzają dzwięk to nie wiem, nie szukałem, bo podpinam słuchawki do pada a w monitorze głośników też nie mam. Ale masz rację, jak kupuje nowy monitor to na pewno będzie miał HDMI +
  • Odpowiedz