Wpis z mikrobloga

Granie w openttd ociera sie dla mnie teraz o przyjemny masochizm. Cisne a shit-tablecie, dopoki nie ogarne pieceta po przeprowadzce. Schodzi pare razy dluzej ze wszystkim, mapa tylko 512x512, ale zanim z niej wycisne co sie da, to normalny komp juz bedzie.

Dla ulatwienia przestawilem sie z pociagow 4kratkowych na 6kratkowe. PBSy sie jednak nie wkradly w moje laski :lennyface:

#openttd
Bydle - Granie w openttd ociera sie dla mnie teraz o przyjemny masochizm. Cisne a shi...

źródło: comment_TIMBo120FH5eEJh8rwQRfBNAAJzepoKz.jpg

Pobierz
  • 11
Dla ulatwienia przestawilem sie z pociagow 4kratkowych na 6kratkowe

@Bydle: w sensie rzucasz lokomotywę + 11 wagonów? Jeśli tak, to strasznie nieokonomicznie :P
Musisz kontrolować ile na dworcach potrzeba wagonów, czy jest tyle towarów na nie, bo jak nie, to koszt utrzymania pociągu przy zbyt dużej ilości wagonów przekroczy dochód z tego pociągu ;)

Do tego warto tylko pełny załadunek!
via Android
  • 0
@mojemacki: palcami

@morsik:
Tak, 11 wagonow ;) zawsze robilem 7 wagonow, ale na tablecie robienie wiecej pociagow to niewygodna sprawa. 11 z elektrycznymi juz daja rade.
#bojowkafullloadnonstop ;) zupelnie rentowne i kompletnie dochodowe przy conajmniej sredniej odleglosci i minimum 90ton produktywnosci przedsiebiorstwa
@Bydle: Na początku gry się totalnie nie sprawdza walić dużo wagonów bo nie dorobisz się szybko tak szybko jak waląc tyle ile faktycznie potrzeba. Z biegem czasu fabryki zaczną produkować więcej, pociągi będą jeździć szybciej i to wszystko się wymieni i powiększy.

Nie wierzę, że to jest rentowne :P
Choć w 78 roku to może już powoli tak, ale w 50 na początku gry? No wai.
Podstawa to wegiel

@Bydle: też to wszędzie słyszałem i też sprawdziłem… nie prawda ;)
Ze wszystkich przedsiębiorstw można zarabiać dość podobne stawki.

pasazerami gardze

A pasażerowie w autobusach są spoko, bo dają stały dochód non stop i nie musisz czekać aż nagle będzie +100k z pociągu, tylko ładnie cyferki powoli wędrują w górę ;)
via Android
  • 0
@morsik: nie ma jednej slusznej szkoly gry w ttdka;) u mni zabanglalo i bangla nadal. Stawki tak, ale stabilnosc kopalni wegla jest op, bo miedz czy pola naftowe lubia upadac, szczegolnie ropa.
via Android
  • 0
@morsik: jakos glupio to zdanie wyszlo, chodzilo tam m.in. o farmy.

Moze jest tak jak mowisz, koniec koncow przedsiebiorstwa nie ma i trzeba zwijac zabawki. Na tej mapie juz raz zdazylo sie wydarzyc :/