Wpis z mikrobloga

@rongorongo: jakaś część (niewielka) zamiast gwiazdorzyć przed kamerami u gozdyry czy innego lisa na pewno wykonuje swoje obowiązki, ale cała reszta raczej nic produktywnego nie robi poza robieniem z siebie maszynek do głosowania kiedy trzeba...
  • Odpowiedz
@RocMarciano: W sejmie jest 31 komisji stałych, w każdej pracuje przynajmniej po kilkunastu posłów, do tego są jeszcze dziesiątki podkomisji do wielu z tych komisji. Polecam sobie zobaczyć jak wygląda standardowy dzień w Sejmie w trakcie posiedzeń. To na ogół posiedzenia komisji i podkomisji od 9 do czasem godzin późnowieczornych. Dlatego też jak się włączy obrady na temacie, który nie rozgrzewa mediów to na sali jest kilka osób, bo reszta siedzi
  • Odpowiedz
@TenebrosuS: Właśnie oglądałem ostatnio kilka komisji dotyczących mojej branży i tam faktycznie widać, że niektórzy posłowie to serio mądrzy i inteligentni ludzie którzy mają coś do powiedzenia - niestety Ci właśnie ludzie rzadko kiedy realnie wpływają na poczynania rządu czy tez partii.
  • Odpowiedz
@TenebrosuS: świetnie, ale czy w 38 milionowym państwie musi być aż tylu ludzi na naszym utrzymaniu licząc całe Zgromadzenie Narodowe to 560 osób, a wokół każdego z posłów jeszcze cała obsługa biur i co tam jeszcze. Taką reprezentację ma USA :Kongres składa się z Senatu (obecnie 100 senatorów) oraz Izby Reprezentantów (obecnie 435 reprezentantów) a jest to kraj nie porównywalny i obszarem i liczbą ludności.
  • Odpowiedz
@groszek71: Ja tam wychodzę zawsze z założenia, że co głowa to pomysł i problemem nie jest ilość, ale jakość. W Bundestagu jest 631 deputowanych, a to już nam bliższe klimaty wielkościowo. W USA Kongres ma dość ograniczone kompetencje wbrew pozorom i za większość odpowiadają stany.

A Senat należałoby zreformować z członkami dobieranymi inaczej niż z klucza politycznego np. byli prezesi sądów i trybunałów w stanie spoczynku(w chwili obecnej jeden żyje Pierwszy
  • Odpowiedz
@TenebrosuS: silny prezydent z mądrymi doradcami, tak bym to widział. Naprawdę tacy ludzie jak ci z Samoobrony nie są już nam potrzebni w sejmie ani senacie. Płakałem jak płaciłem na nich podatki.. Zresztą uważam, że demokracja jest ustrojem mocno niedoskonałym ale to już inna bajka.
  • Odpowiedz