Wpis z mikrobloga

@MackONE_: mam ją, jeśli potrzebujesz czegoś wprost odnoszącego się do konkretnego DBMS to poszukaj innych tytułów, tu jest czysta teoria. Czy mogę polecić? Mogę, jeśli nie oczekujesz po niej gotowych rozwiązań, dużo korzystałem z niej przy pisaniu licencjatu i sobie chwalę.
@MackONE_: IMHO nie przebrniesz przez 1000 stron o SQL. Podstawy złapiesz po pierwszym lepszym internetowym kursie, bo to wbrew pozorom prościzna. Dla średniozaawansowanych są ciekawsze propozycje, dotyczące konkretnych problemów ;) masa rzeczy jest w internecie. dodatkowo wiele rzeczy niestety również zależy od konkretnej bazy danych ;)
@MackONE_ nie znam nikogo, kto nauczyłby się programować z książek. Znając życie to nawet przez nią nie przerbniesz, albo będziesz czytał na odwal się. Moja rada:
1. Wybierz sobie o jakich bazach chciałbyś się uczyć (MySQL, Oracle, PosteSQL, Microsoft)
2. Jeśli jesteś studentem i masz konto na msdnaa to ściągaj klienta SQL Server - moim zdaniem najlepszy dla nowicjuszy
3. Przeglądaj kursy, czytaj msdn.microsoft.com, obczaj blogi (sqlservercentral najlepszy. Jest tam wszystko -
@dunkey:
2. Nie musi. SQL Server Express jest for free, a ma baardzo zbliżoną funkcjonalność do droższych wersji. Na tyle, że niektórzy na ikspresie swoją firmę opierają.
@dunkey:
1. Więcej niż podstawy teorii baz danych znam, w jednym z wcześniejszych postów pisałem. Książkę chciałbym mieć do poczytania w wolnej chwili, utrwalenia i ugruntowania wiedzy którą już mam i dowiedzenia się czegoś "ekstra".
2. Konto nadal mam, oprogramowanie też, nawet w wyższych wersjach.
3. Przyda się dziękuje.
4. Odezwę się po weekendzie. Klienta mam zainstalowanego wyższego niż studencki (do pracy inżynierskiej był mi potrzebny).

Dzięki za pomoc :)

@