Wpis z mikrobloga

#majorka #hiszpanie #cyganie #policja
W Palmie jest taka dzielnica, gdzie mieszkają sami cyganie. Jedyny czarny punkt na mapie miasta, gdzie nikt się nie zapuszcza, bo wróci bez butów. Jedyne miejsce gdzie nawet jedzenia nie dowożą. W jednym fast foodzie widziałam mapę miasta z zamalowaną na czarno właśnie tą dzielnicą ( ͡° ͜ʖ ͡°). Raz jedna znajoma pojechała tam po marihuanen. Głupio z jej strony, no ale co tam. Skończyło się na tym, że grupa cygańskich dzieciaków wyciągnęła ją z auta, pobili ją, ukradli torebkę i no.
Dzisiaj hiszpańska policja zrobiła im najazd. Sprowadzili posiłki z Madrytu, zamknęli całą dzielnice, że nie dało się ani wjechać, ani wyjechać, helikopter, szmery bajery. Przeprowadzili przeszukiwania w 50 mieszkaniach. Zabezpieczyli narkotyki, samochody, gotówkę i biżuterię. Bez jakiegokolwiek bawienia się w poprawność polityczną.
A u nas jak to było z tą wioską cyganów co napadała na przejeżdżających weselników? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tu artykuł po niemiecku:
http://www.mallorcazeitung.es/lokales/2015/06/11/operation-nero-polizisten-durchkammen-viertel/36944.html
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@Spaceman_: nie wiem i pewnie nigdy się nie dowiem jak ta dzielnica wygląda od środka bo jedynie kilka razy w życiu przejchałam tamtędy do ikei xD teraz jeździmy autostradą XD możliwe, że mają jakieś zabytki.
  • Odpowiedz
  • 1
@Spaceman_: na końcu jego, zaraz przed rondem, które jest przy wjeździe na autostradę. Tam jest taki kawałek co wygląda jak koryto kanału rzekowego, ale nie wiem, bo jedynie widziałam przejeżdżając autem.
  • Odpowiedz