Wpis z mikrobloga

@KosmiczneKrzeslo: Mnie osobiście #!$%@? ich zachowanie. Raz miałem taką sytuację, że typ stanął przy wyjściu i po pokazaniu mu biletu przepuszczał, wiec zrobiła się kolejka, i wyszedłem z autobusu 4 minuty po zatrzymaniu się.
  • Odpowiedz
@KosmiczneKrzeslo: Może dlatego, że w takim śląskim województwie jest KZK GOP, które w zarządzie ma szereg zjebów byłych prezydentów miast na śląsku, to bilety normalne miesięczne kosztują 150 PLN.

A dla ucznia ulgowe kosztują 75 PLN. Teraz jest rodzina czteroosobowa i musi mieć bilety. 300 PLN (tata i mama) + 150 PLN (dwójka dzieci uczacych sie) co daje nam 450 PLN na miesiąc.

Jak rozmawiałem z szeregowymi pracownikami oraz z ekonomistami,
  • Odpowiedz
@KosmiczneKrzeslo: ja miałem kiedyś taka sytuacje z kanarem, że jechałem z koleżanką autobusem i mieliśmy trochę bagażu, więc najpierw znaleźliśmy miejsce żebyś usiąść i położyć rzeczy. Koleżanka zaczęła wyciągać bilety z portfela i ja szedłem juz do kasownika, a kanar zablokował mi drogę o powiedział, że już za późno na kasowanie. No ok przejechaliśmy 1 przystanek, bo pomiędzy nimi jest z 600 m(nie całe 1.5 min podróży) , ale ludzie trochę
  • Odpowiedz
  • 10
@KosmiczneKrzeslo: czasami mają prostackie metody jak ktoś wyżej już napisał. Ja nigdy nie jeżdżę bez biletów. Nienawidzę jak sprawdzają normalnych ludzi, a do zula czy patologii nie podejda, bo sie boja albo spisują dzieci, które zapomniały legitymacji. No ale czego oczekiwac od chuderlaka 65kg wagi
  • Odpowiedz
@KosmiczneKrzeslo: ja sie pomyliłem i skasowałem 2x ten sam bilet w dziesięcioprzejazdówce do polowy zużytej bo szary tusz na szarym tle i nie zauważyłem. Oczywiście kanar potraktował mnie jak ludzi którzy jeżdżą na gapę.
  • Odpowiedz
@KosmiczneKrzeslo: Rzadko trafiam na kanarów, ale raz w Krakowie taki całkiem kulturalny zwrócił uwagę jakiejś nastolatce, że nie ma biletu. Bez krzyku, ale stanowczo pytał 'proszę odpowiedzieć, czy ma pani bilet, proszę nie kłamać'. Dziewczyna się rozpłakała, na kanara naskoczyły Grażyny, że dałby spokój dzieciom, pomyślałam sobie jeżu, co za #!$%@? praca.
  • Odpowiedz
@KosmiczneKrzeslo: co innego jak ktoś perfidnie korzysta z komunikacji na krzywy ryj a co innego jak uczciwy człowiek ma jakiś problem z biletem, a kanary od razu traktują jak złodzieja. W takim pkp zawsze można się dogadać gdy z biletem coś nie pasi (np zła ulga). Można dopłacić, wymienić bilet itp. A kanary od razy mandacik i nie ma tłumaczenia
  • Odpowiedz
@KosmiczneKrzeslo: w nowym mieście 3 razy nie miałem biletu- 3x kontrola (jeden przystanek, 2 razy fuksem nie zdążył sprawdzić), jeszcze nigdy nie zdarzyła się kontrola jak mialem bilet. NIGDY. I jak tu ich nie kochać... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lim3: No właśnie.. te podwyżki na pewno nie mają służyć kierowcom czy innym spoko ludziom co nas wożą. To ma być na pensje tych darmozjadów z administracji KZK GOP i zarządu...
  • Odpowiedz
@Lim3: Niestety, a najlepsze, że te uber nowe kasowniki na karty dalej jeżdżą z tekstem OUT OF SERVICE. Super technologia bulwo.

Oby jak najdłużej im to szło bo wtedy czeka nas kolejna podwyżka i jeszcze bardziej #!$%@? metody opłacania bo będzie liczyło na kilometry i odciągać będzie od karty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz